„Czytam, znam, rozumiem”

Taki tytuł nosi Małopolski Konkurs Czytelniczy organizowany od 5 lat (z dwuletnią przerwą wynikającą z pandemii) przez III Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie, Towarzystwo Literackie im. A. Mickiewicza w Tarnowie oraz Akademię Nauk Stosowanych (dawna PWSZ) w Tarnowie dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych województwa małopolskiego.

W tym roku do konkursu na etapie szkolnym przystąpiło 542 uczniów z 77 szkół (dane od organizatora), spośród których wyłoniono 49 finalistów. Nasza uczennica Magdalena Dziuban z klasy VIIIc znalazła się w zaszczytnym gronie laureatów konkursu; rozdanie dyplomów i nagród odbyło się 19. 04.br. w ANS w Tarnowie.

Konkurs czytelniczy wymaga znajomości zaleconej literatury (w tym roku był to „Pan Tadeusz” i wybrane ballady A. Mickiewicza oraz „Syzyfowe prace” S. Żeromskiego), a także biegłości w redagowaniu tekstu argumentacyjnego na zadany temat. Nasza Uczennica poradziła sobie ze wszystkimi zadaniami znakomicie; finałowy test i dwa wypracowania napisała z łatwością i zdobyła tytuł laureatki. Punkty, które zostaną jej doliczone za konkurs w rekrutacji do szkoły średniej, na pewno dopomogą jej dostać się do wymarzonego liceum. Gratulujemy Magdzie sukcesu i życzymy połamania pióra także na egzaminie ósmoklasisty!

Gabriela Schabowska- opiekun naukowy

24 kwietnia 2023