@ SP Ciężkowice Edytor WebWave CMS

Skontaktuj się z nami

spciezkowice@ciezkowice.pl

tel. 14 6510040 

ul. Tysiąclecia 12

33-190 Ciężkowice

4 grudnia w ciężkowickiej Hali Widowiskowo – Sportowej rozegrano gminne zawody koszykówki chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W turnieju udział wzięła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Ciężkowicach a jej rywalami były szkolne drużyny ze Zborowic i Siekierczyny. W obu turniejowych spotkaniach nasi uczniowie okazali się lepsi od swoich przeciwników i dość pewnie zostali mistrzami gminy, uzyskując jednocześnie awans do powiatowego półfinału zawodów firmowanych przez Szkolny Związek Sportowy.

W naszej drużynie w zawodach występowali: Wojciech Brończyk, Michał Drużba, Adrian Florek, Arkadiusz Gucwa, Sebastian Nowak, Mateusz Gniadek, Bartłomiej Gumola, Daniel Kurczab, Daniel Jamka, Arkadiusz Śliwa, Damian Rapała.

Foto

Joanna Dziuban

 

23 października reprezentacja dziewcząt naszej szkoły uczestniczyła w zawodach półfinałowych w halowej piłce nożnej, które odbyły się w Tuchowie. W rozgrywkach uczestniczyło sześć szkół. Po losowaniu nasza drużyna trafiła na szkołę z Gromnika i szkołę ze Szczepanowic. Po rozegraniu zawodów zajęliśmy ostatecznie piąte miejsce.

Foto

Michał Cieśla

Półfinały powiatu w piłce nożnej dziewcząt

Drużynowe Sztafetowe Biegi Przełajowe

10 października 2018r w Nowym Targu odbyły się Drużynowe Sztafetowe Biegi Przełajowe. Na tej najważniejszej w województwie imprezie w tej dyscyplinie sportu wzięły udział dwie sztafety SP w Ciężkowicach jako reprezentanci powiatu tarnowskiego. Dziewczęta (klasy IV-VI) zajęły 28. miejsce natomiast chłopcy (klasy IV-VI) 25. miejsce. Warto wspomnieć, że zawody te są największą imprezą prowadzoną przez MSZS w Krakowie i w tym dniu na lotnisku w Nowym Targu zameldowało się blisko 2000 młodych sportowców z województwa małopolskiego.

Jesienne bieganie

Równocześnie z nowym rokiem nauki rusza kolejny rok sportowej rywalizacji szkół. Tradycją już jest, że na pierwszy rzut w szranki stają uczniowie rywalizujący w biegach przełajowych. Nie inaczej było i tym razem. 28 września na boiskach TKKF „Pogórze” i terenach do nich przyległych w Ciężkowicach rozegrane zostały gminne biegi przełajowe Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej czyli rywalizacji prowadzonej przez Małopolski Szkolny Związek Sportowy. Promując aktywność fizyczną i umożliwienie startu jak największej liczbie uczniów, organizatorzy zdecydowali się na rozegranie zawodów w formule indywidualnej, chociaż kolejny szczebel rywalizacji obejmować będzie biegi sztafetowe. Miejsca zajmowane przez uczniów danej szkoły w poszczególnych biegach zamienione zostały na punkty, a ich suma zdobytych przez daną szkołę pozwoliła na stworzenie klasyfikacji drużynowej. Tym samym wyłoniono szkoły, które wystawią reprezentacje na Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe. Z niekrytą satysfakcją odnotowujemy, iż w każdej z kategorii reprezentanci naszej szkoły odnieśli drużynowe zwycięstwo w końcowych klasyfikacjach. Na ich kształt wpłynęły oczywiście poszczególne osiągnięcia indywidualne, a najważniejsze z nich to:

• I miejsce w biegu chłopców – roczniki 2008-2009 – Tymoteusz Skowron

• II miejsce w biegu chłopców – roczniki 2008-2009 – Wiktor Stanuch

• III miejsce w biegu chłopców – roczniki 2008-2009 – Kacper Dziuban

• IV miejsce w biegu chłopców – roczniki 2008-2009 – Hubert Hołda

• I miejsce w biegu chłopców – roczniki 2006-2007 – Paweł Korcik

• II miejsce w biegu chłopców – roczniki 2006-2007 – Szymon Dziuban

• III miejsce w biegu chłopców – roczniki 2006-2007 – Bartłomiej Kapałka

• II miejsce w biegu dziewcząt – roczniki 2006-2007 – Ewelina Maciaszek

• IV miejsce w biegu dziewcząt – roczniki 2006-2007 – Matylda Hołda

• IV miejsce w biegu dziewcząt – roczniki 2008-2009 – Ada Uznańska

• II miejsce w biegu chłopców – rocznik 2005 – Krystaian Banaś

• IV miejsce w biegu chłopców – rocznik 2004 – Kacper Woźniak

• III miejsce w biegu chłopców – rocznik 2003 – Rafał Pabian

• II miejsce w biegu dziewcząt – rocznik 2005 – Patrycja Ablewicz

• I miejsce w biegu dziewcząt – rocznik 2003 – Aleksandra Skrabska

• II miejsce w biegu dziewcząt – rocznik 2003 – Sylwia Jamka

• IV miejsce w biegu dziewcząt – rocznik 2003 – Joanna Woźniak

Pozostali reprezentanci naszej szkoły w zawodach: Igor Kotul, Szymon Sajak, Jakub Bawołek, Radosław Piotrowski, Kamil Dudka, Wiktor Rutka, Daniel Bawołek, Mikołaj Zabawski, Bartosz Popiela, Maciej Zięcina, Hubert Żaba, Konrad Piotrowski, Damian Ligęza, Dawid Dudka, Gabriel Dziubaczka, Patryk Szostek, Kamil Hołda, Maciej Rutka, Patryk Bajorek, Krystian Uznański, Jakub Mirek, Mateusz Gniadek, Sebastian Nowak, Adrian Florek, Patryk Bućko, Michał Drużba, Jakub Brotoń, Daniel Kurczab, Daniel Jamka, Bartłomiej Gumola, Magdalena Woźniak, Nina Wojtaczka, Julia Gebert, Emilia Szybowska, Julia Rutka, Wiktoria Niziołek, Weronika Semla, Kamila Frączek, Natalia Bajorek, Justyna Osysko, Patrycja Olchawska, Julia Kras, Julia Szybowska, Anna Zych, Partycja Gomułka, Oliwia Oślizło, Zuzanna Gabor, Marcelina Osysko, Wiktoria Majcher, Justyna Gucwa, Kinga Feć, Magdalena Wietecha, Kaja Wojtaczka, Wiktoria Janas.

Foto

Joanna Dziuban                                   

 

22 października 2018r. w Hali Sportowo-Widowiskowej odbył się gminny turniej halowej piłki nożnej chłopców w ramach Igrzysk Dzieci. Na starcie stanęło 9 drużyn reprezentujących wszystkie szkoły podstawowe z terenu gminy. Niestety naszej reprezentacji nie udało się powtórzyć sukcesu starszych kolegów i zmagania zakończyliśmy na 3. miejscu. SP Ciężkowice (kl. IV-VI) reprezentowali: Korcik Paweł, Dziuban Szymon, Postawa Tomasz, Hołda Hubert, Skowron Tymoteusz, Choczyński Jakub, Oślizło Jakub, Zięcina Maciej, Ligęza Damian, Żaba Hubert, Bawołek Daniel, Librant Szymon, Piotrowski Konrad

Mecze grupowe:

  • SP Ciężkowice – SP Zborowice 1:1 (Hołda)

  • SP Ciężkowice – SP Bogoniowice 1:0 (Skowron)

Mecz półfinałowy: SP Ciężkowice – SP Jastrzębia nr 2 0:1

 

Rafał Galas

 

Turniej halowej piłki nożnej chłopców

5 października w tarnowskim Parku Biegowym „Marcinka” zostały rozegrane powiatowe finały Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Igrzysk Dzieci w sztafetowych biegach przełajowych.             

W każdej z czterech kategorii na starcie stanęli uczniowie Szkoły Podstawowej w Ciężkowicach. Jako pierwsze na starcie zameldowały się dziewczynki klas młodszych rywalizujące w biegu 10x600m w ramach Igrzysk Dzieci. Bardzo dobrze w tej rywalizacji zaprezentowały się nasze uczennice, które ukończyły bieg na -premiowanym do zawodów wojewódzkich - drugim miejscu. Jeszcze lepiej zaprezentowali się w tej samej kategorii wiekowej chłopcy z naszej szkoły. W biegu 10x600m zajęli oni pierwsze miejsce uzyskując znaczną przewagę nad pozostałymi sztafetami zapewniając sobie kwalifikację do finałów wojewódzkich. W kolejnym biegu w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej rywalizowały dziewczęta starsze. Również w tej kategorii dobry start zanotowały reprezentantki naszej szkoły. W końcowej klasyfikacji zajęły one  wysokie - trzecie miejsce. Niestety nie wystarczyło to do awansu do kolejnego etapu rywalizacji co nie zmienia faktu, iż nasze uczennice należą do powiatowej czołówki w biegach. Jako ostatni wystartowali najstarsi chłopcy w biegu 10x800m. W tej rywalizacji sztafeta reprezentująca naszą szkołę została sklasyfikowana na miejscu piątym dobrze prezentując się w biegowej konfrontacji z uczniami klas sportowych innych szkół.

W zawodach Szkołę Podstawową w Ciężkowicach w poszczególnych kategoriach reprezentowali:

Igrzyska Dzieci – dziewczęta

Ewelina Maciaszek, Anna Maciaszek, Ada Uznańska, Magdalena Woźniak, Patrycja Olchawska, Natalia Bajorek, Nina Wojtaczka, Julia Kras, Anna Zych, Matylda Hołda.

Igrzyska Dzieci – chłopcy

Paweł Korcik, Bartłomiej Kapałka, Daniel Bawołek, Kacper Dziuban, Wiktor Stanuch, Jakub Oślizło, Tymoteusz Skowron, Hubert Holda, Tomasz Postawa, Szymon Dziuban, Igor Kotul.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej – dziewczęta

Sylwia Jamka, Magdalena Wietecha, Joanna Woźniak, Klaudia Mucha, Kaja Wojtaczka, Justyna Osysko, Kinga Feć, Eliza Trela, Justyna Gucwa, Aleksandra Skrabska, Patrycja Ablewicz.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej – chłopcy

Rafał Pabian, Sebastian Nowak, Krystian Banaś, Adrian Florek, Daniel Kurczab, Jakub Brotoń, Kacper Woźniak, Michał Drużba, Jakub Mirek, Mateusz Gniadek, Kamil Hołda.

Foto

Joanna Dziuban

Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe

Gminne Igrzyska Dzieci i Młodzieży w halowej piłce nożnej chłopców

17 października 2018r. w Hali Widowiskowo - Sportowej w Ciężkowicach odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci i Młodzieży w halowej piłce nożnej chłopców. Bardzo dobrze spisała się w nich nasza reprezentacja. Turniej z samymi zwycięstwami zakończyła na pierwszym miejscu i będzie reprezentować gminę Ciężkowice w dalszym etapie rozgrywek. Drużynę reprezentowali: Nowak Sebastian, Kwaśny Kacper, Rutka Mateusz, Rąpała Damian, Brończyk Wojciech, Kurczab Daniel, Drużba Michał.

Mecze grupowe turnieju:

  • SP Ciężkowice – SP Zborowice 1:0 (Kwaśny)

  • SP Ciężkowice – SP Siekierczyna 2:0 (Kwaśny x 2)

  • SP Ciężkowice – NSP Pławna 2:0 (Nowak, Kwaśny)

Półfinał : SP Ciężkowice – SP Bruśnik 1:0 (Nowak)

Finał: SP Ciężkowice – SP Siekierczyna 3:0 (Kwaśny x 2, Brończyk)

 

Rafał Galas

 

Nasza drużyna trzecia

19 października na Hali Widowiskowo - Sportowej w Ciężkowicach odbyły się Mistrzostwa Gminy w halowej piłce nożnej dziewcząt z rocznika 2003, 2004, 2005. Po losowaniu nasza drużyna trafiła do grupy ze szkołami z Bogoniowic i Zborowic. Po rozegraniu fazy grupowej nasze dziewczęta trafiły do rozgrywek półfinałowych, gdzie trafiły na drużynę z Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Pławnej. Mecz ten zakończył się remisem bezbramkowym i o wyniku zadecydowały rzuty karne. Niestety nasze dziewczyny miały mniej szczęścia i uległy rywalkom. Ostatecznie nasza reprezentacja zajęła trzecie miejsce. Naszą szkołę reprezentowały: Kapałka Magdalena, Ablewicz Patrycja, Łoś Klaudia, Trela Eliza, Mastalska Katarzyna, Wietecha Magdalena, Skrabska  Aleksandra, Janas Wiktoria, Gniadek Karolina, Kapałka  Roksana.

Foto

Michał Cieśla

Halowa Piłka Nożna Dziewcząt

Dnia 12 października odbyły się mistrzostwa gminy w piłce nożnej dziewcząt z rocznika 2004 – 2006. Na zawodach tych spotkały się dwie reprezentacje: Niepubliczna Szkoła Podstawowa z Pławnej oraz Szkoła Podstawowa w Ciężkowicach. Spotkanie to zakończyło się zwycięstwem naszych podopiecznych 3:0. Naszą szkołę reprezentowali: Gąsior Alicja, Hołda Matylda, Kras Julia, Gucwa Natalia, Zych Anna, Skrobisz Natalia, Weronika Dziuban,  Olchawska Patrycja, Osysko, Justyna. Gratulujemy dziewczętom i życzymy sukcesu w zawodach powiatowych.

Michał Cieśla

26 października 2018r. w Tuchowie odbył się turniej piłki nożnej halowej w ramach rozgrywek półfinałowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Nasza reprezentacja po przegraniu dwóch meczów grupowych 0:2 z Pleśną oraz 1:2 (Kwaśny) z Zalasową zakończyła zawody na miejscu piątym. Przepustkę do dalszego etapu zapewniły sobie reprezentacje Tuchowa i Zakliczyna. Drużynę SP Ciężkowice reprezentowali: Nowak Sebastian, Kwaśny Kacper, Rutka Mateusz, Rąpała Damian, Brończyk Wojciech, Śliwa Arkadiusz, Drużba Michał.

Foto

Rafał Galas

 

Turniej piłki nożnej halowej

31 października 2018r. w naszej szkole rozegrane zostały zawody tenisa stołowego. Rywalizacja odbywała się w ramach realizowanego w szkole programu „Trzymaj Formę” i głównym jej założeniem było ruchowe zaktywizowanie dzieci i młodzieży. Zmagania miały charakter mistrzostw szkoły i były okazją do wyłonienia reprezentantów do rozgrywek gminnych prowadzonych przez Szkolny Związek Sportowy. Zgodnie z regulaminem Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej turniej rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych oddzielnie dla dziewcząt i chłopców. Każda z kategorii zgromadziła na starcie znaczną liczbę uczestników co pozytywnie wpłynęło na ukazanie jednej z form aktywności ruchowej. Młodzież w zawodach rywalizowała  w systemie „do dwóch przegranych”.

Foto

 

Joanna Dziuban

 

Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym

Kolejną dyscypliną sportu, w której udział biorą uczniowie naszej Szkoły są szachy. 5 listopada rozegrano pierwszy w bieżącym roku szkolnym szachowy turniej będący mistrzostwami szkoły, a zarazem kwalifikacjami do gminnych Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej. Do rywalizacji łącznie przystąpiło 20 zawodników. Wszyscy – niezależnie od kategorii – mierzyli się we wspólnym turnieju, po rozegraniu którego dokonano odrębnych klasyfikacji według zajętych miejsc. Ostatecznie klasyfikacją objęto trzy kategorie, a wyniki przedstawiają się następująco:

Chłopcy  - grupa starsza:

Damian Kloc

Daniel Kurczab

Jakub Szewczyk

Adrian Florek

Krzysztof Sowa

Sebastian Nowak

Michał Drużba

 

Chłopcy  - grupa młodsza:

Bartosz Popiela

Karol Król

Szymon Dziuban

Hubert Hołda

Gabriel Dziubaczka

Patryk Szostek

Kacper Dziuban

Igor Kotul

 

Dziewczęta:

Natalia Popiela

Eliza Trela

Alicja Wiatr

  4. Wiktoria Schabowska

  5. Magdalena Tabaszewska

Foto

Joanna Dziuban

Mistrzostwa Szkoły                   w Szachach

Dnia 6 listopada rozegrane zostały zawody w tenisie stołowym indywidualnym jak i drużynowym. W naszej reprezentacji wystąpili: Zych Anna i Hołda Matylda, chłopcy to Hubert Hołda i Dziuban Szymon. Po zakończeniu zawodów w grze singlowej klasyfikacja naszych zawodników przedstawia się następująco: Zych Anna miejsce 9-12, Matylda Hołda miejsce 7., Szymon Dziuban miejsce 7., Hubert Hołda miejsce 5. W grze drużynowej mieliśmy trochę więcej szczęścia. Chłopcy zajęli miejsce trzecie, natomiast dziewczęta drugie.

Foto

Michał Cieśla

 

Gminne Igrzyska Dzieci                          w Tenisie Stołowym

Rozegrane 7 listopada 2018r. gminne zawody Igrzysk Młodzieży Szkolnej w indywidualnym i drużynowym tenisie stołowym nie były udane dla uczniów naszej szkoły. Czwórka naszych reprezentantów walczyła o prawo występu w powiatowym etapie rywalizacji. Cel ten zrealizowała jedynie Klaudia Mucha, która w klasyfikacji końcowej zajęła trzecie miejsce. Natalia Majcher została sklasyfikowana na miejscu dziewiątym, Wojciech Brończyk na siódmym a Daniel Kurczab wśród zawodników z miejsc 9-12. W zawodach drużynowych dziewcząt nasza szkoła zajęła czwarte miejsce, naszych chłopców natomiast sklasyfikowano na miejscu piątym.

Foto

Joanna Dziuban

 

Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej  w Tenisie Stołowym

Listopad to miesiąc, w którym obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W bieżącym roku święto to obchodzone jest szczególnie z uwagi na 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W obchody narodowego święta włączyli się uczestnicy Szachowego Turnieju Niepodległości rozegranego 7 listopada w Ciężkowicach. Turniej był zarazem gminnymi zawodami Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Na starcie rywalizacji stanęło 26 uczniów reprezentujących pięć szkół z terenu gminy Ciężkowice. Turniej Niepodległościowy rozegrano w formule „open”, a po jego rozegraniu dokonano oddzielnej klasyfikacji w poszczególnych kategoriach tak indywidualnych jak i drużynowych. Dobrze w klasyfikacjach wypadli uczniowie naszej Szkoły. Najlepszym szachistą w zawodach został Daniel Kurczab tryumfujący zarazem w klasyfikacji chłopców Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W klasyfikacji dziewcząt w tej samej kategorii drugie miejsce zajęła Natalia Popiela. Nasza Szkoła wygrała również klasyfikację drużynową Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W Igrzyskach Dzieci na drugim miejscu sklasyfikowano Karola Króla. Obok wymienionych w zawodach Szkołę Podstawową w Ciężkowicach reprezentowali: Damian Kloc, Jakub Szewczyk, Adrian Florek, Bartosz Popiela, Eliza Trela, Alicja Wiatr.

Foto

Joanna Dziuban

 

Szachowy Turniej Niepodległościowy

19 listopada  w Szkole Podstawowej w Zakliczynie zostały rozegrane indywidualne zawody tenisa stołowego  powiatowego półfinału Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Na tym etapie rozgrywek wśród 32 zawodniczek wystąpiła uczennica naszej Szkoły Klaudia Mucha. Poziom zawodów był bardzo wysoki, bowiem brały w nich udział uczennice trenujące na co dzień w klubach. Udział w turnieju był więc dla naszej uczennicy nowym doświadczeniem i sportową przygodą. Klaudia w klasyfikacji końcowej zawodów uplasowała się wśród zawodniczek z miejsc 17-24.

Foto

Joanna Dziuban

 

Powiatowy Półfinał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Indywidualnym Tenisie Stołowym 

Kolejnymi zawodami sportowego współzawodnictwa szkół organizowanego przez Szkolny Związek Sportowy, w których udział wzięli uczniowie naszej szkoły, były Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w koszykówce dziewcząt rozegrane w Ciężkowicach 30 listopada. Do rywalizacji przystąpiło sześć szkolnych reprezentacji podzielonych w pierwszej fazie na dwie grupy. Nasza drużyna w tej fazie turnieju zmierzyła się z zawodniczkami ze Zborowic i SP nr 1 w Jastrzębi. Oba spotkania zakończyły się zwycięstwami naszych uczennic co dało im pierwsze miejsce w grupie. W spotkaniu półfinałowym rywalkami naszych reprezentantek były uczennice z Kąśnej Dolnej. Również i to spotkanie zakończyło się naszym zwycięstwem dzięki czemu nasz zespół awansował do finału turnieju. Tutaj naprzeciw stanęły dziewczęta z Bogoniowic. Osłabiona brakiem kontuzjowanej w półfinale Oli Skrabskiej nasza drużyna nie dała rady rywalkom i musiała zadowolić się drugim miejscem w zawodach.

W reprezentacji Szkoły Podstawowej w Ciężkowicach występowały: Eliza Trela, Katarzyna Mastalska, Magdalena Wietecha, Aleksandra Skrabska, Wiktoria Janas, Kinga Feć, Justyna Gucwa, Klaudia Mucha, Karolina Pociecha, Martyna Radzik.

Foto

Joanna Dziuban

 

Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Koszykówce Chłopców

Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Koszykówce Dziewcząt

11 i 12 grudnia w Gromniku odbyły się eliminacje powiatowe w ramach rozgrywek „XIX turnieju z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”.  W kategorii U-10 (rocznik 2009-2010) nasza reprezentacja po dwóch zwycięstwach i dwóch porażkach zajęła trzecie miejsce. Natomiast w kategorii U-12 (2007-2008) po wygraniu grupy „B” nasza reprezentacja przegrała mecz półfinałowy turnieju dający awans do dalszego etapu i ostatecznie została sklasyfikowana na miejscu trzecim.

U-10 (Kotul Igor, Nędza Oliwier, Piątek Nikodem, Drąg Ksawery, Stanuch Wiktor, Dziuban Kacper, Piotrowski Radosław, Sajak Szymon, Szarek Kacper)

Ciężkowice – Olszyny 0:3

Ciężkowice – Gromnik 0:6

Ciężkowice – Pleśna 3:0 (Dziuban  x 2, Stanuch)

Ciężkowice – Lubcza 2:0 (Dziuban  x 2)

U-12 (Skowron Tymoteusz, Hołda Hubert, Choczyński Jakub, Dziuban Szymon, Żaba Hubert, Zięcina Maciej, Piotrowski Konrad, Bawołek Daniel, Śliwa Mikołaj, Dziodzio Jakub)

Ciężkowice – Pleśna 1:1 (Hołda)

Ciężkowice – Olszyny 5:0 (Zięcina x 2, Choczyński, Żaba, Hołda)

Półfinał :

Ciężkowice – Zakliczyn 3:4 (Hołda x 3)

 

Foto

Rafał Galas

„XIX turniej z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”

Dnia 10 grudnia zostały rozegrane zawody  mini koszykówki dziewcząt i chłopców. W kategorii męskiej wystartowało pięć drużyn ze szkół w Jastrzębi nr. 1 i Jastrzębi nr. 2, Bogoniowic, Siekierczyny Bogoniowic i Ciężkowic. Nasi reprezentanci dziewczęta jak i chłopcy w rozegranych turniejach zajęli drugie miejsce.

Drużyna chłopców: Szurkawski Mateusz, Dutka Dawid, Postawa Tomasz, Drzewicz Michał, Dziuban Szymon, Hołda Hubert, Hołda Fabian, Żaba Hubert, Korcik Paweł, Gąsior Kamil, Majcher Jakub.

Drużyna dziewcząt: Gąsior Alicja, Hołda Matylda, Olchawska Patrycja, Skrobisz Natalia, Kras Julia, Zych Anna, Gomułka Patrycja, Tabiś Emilia, Wilga Martyna, Zwolenik Wiktoria, Dziuban Weronika, Szybowska Julia,  Osysko Justyna.

Foto

Michał Cieśla

Gminne Igrzyska Dzieci

Siedem koszykarskich reprezentacji szkół będących mistrzami swoich gmin w kategorii chłopców w południowej części powiatu tarnowskiego, przystąpiło do zawodów powiatowego półfinału Igrzysk Młodzieży Szkolnej rozegranych 12 grudnia w Pleśnej. Wśród drużyn zgłoszonych do turnieju znalazła się reprezentacja Szkoły Podstawowej w Ciężkowicach. W rywalizacji grupowej los przydzielił naszej szkole przeciwników z  Pleśnej, Zalasowej i Rzepiennika Biskupiego. Scenariusz każdego ze spotkań naszej drużyny był podobny. W pierwszych  połowach poszczególnych spotkań wszystko układało się po naszej myśli, po czym wszystko odwracało się  po przerwach. W każdym z meczów zwycięsko z parkietu schodzili nasi rywale eliminując nasz zespół z dalszych rozgrywek.

W składzie naszej drużyny w turnieju występowali: Wojciech Brończyk, Michał Drużba, Adrian Florek, Arkadiusz Gucwa, Sebastian Nowak, Mateusz Gniadek, Bartłomiej Gumola, Daniel Kurczab, Daniel Jamka, Arkadiusz Śliwa, Damian Rąpała.

Foto

Joanna Dziuban

Powiatowy Półfinał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Koszykówce Chłopców

Drugie półrocze sportowego roku szkolnego rozpoczęło się od rozegranych 31 stycznia w Ciężkowicach gminnych zawodów siatkówki dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W turnieju pośród sześciu szkolnych drużyn znalazła się reprezentacja Szkoły Podstawowej w Ciężkowicach. W pierwszej fazie zawodów nasz zespół rozegrał grupowe spotkania z SP nr 1 w Jastrzębi i SP w Kąśnej Dolnej. Oba mecze zakończyły się wyraźnymi zwycięstwami naszej drużyny, która z pierwszego miejsca w grupie przystąpiła do kolejnego etapu turnieju. W spotkaniu półfinałowym rywalkami naszej reprezentacji były dziewczęta z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Pławnej. Nasza szkolna drużyna ponownie zaprezentowała dobrą dyspozycję pokonując rywalki w dwóch setach i awansując do turniejowego finału. Tutaj na przeciw stanęły ponownie uczennice z Jastrzębi nr 1, które w meczu półfinałowym okazały się lepsze od koleżanek ze Zborowic. Mecz o pierwsze miejsce w zawodach od początku przebiegał pod dyktando naszych zawodniczek, które nie zwalniając tempa grały coraz pewniej i - co najważniejsze - skutecznie. Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem naszego zespołu, który przypieczętował awans do zawodów powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Na sukces naszej reprezentacji pracowały: Sylwia Baniak, Natalia Chrząszcz, Aleksandra Dziuban, Justyna Gucwa, Katarzyna Mastalska, Klaudia Mucha,  Aleksandra Skrabska, Eliza Trela, Alicja Wiatr Magdalena Wietecha .

Foto

Joanna Dziuban

Gminne Igrzyska Młodzieży

8 lutego w Hali Widowiskowo-Sportowej w Ciężkowicach został rozegrany Międzyszkolny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt organizowany przez ZSOiZ w Ciężkowicach. Dzięki dobrej grze jaką zaprezentowały uczennice Szkoły Podstawowej w zawodach gminnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej organizatorzy zaprosili naszą reprezentację do udziału  w zawodach, których uczestnikami były przede wszystkim szkoły ponadgimnazjalne. Turniej był więc ogromnym wyzwaniem dla naszych dziewcząt a zarazem okazją do sprawdzenia się w potyczkach z mocnymi zespołami oraz formą przygotowania się do zawodów powiatowych IMS. Nasza szkolna drużyna rozegrała pięć spotkań, w których rywalkami były zawodniczki z LO Bobowa, ZSOiZ Gromnik, MKS „Podkarpacie” (SP Bobowa), UKS „Lider” (Centrum Kształcenia Ustawicznego Tuchów) oraz ZSOiZ Ciężkowice. Wszystkie spotkania zakończyły się porażkami naszego zespołu, jednak dziewczętom należą się słowa uznania za grę, podjęcie walki i zaangażowanie w spotkaniach ze znacznie mocniejszymi rywalkami. Najważniejszą korzyścią z zawodów jest przecież doświadczenie, które powinno zaprocentować w przyszłości.

W turnieju naszą szkołę reprezentowały: Sylwia Baniak, Natalia Chrząszcz, Aleksandra Dziuban, Mariola Florek, Justyna Gucwa, Katarzyna Mastalska, Klaudia Mucha,  Aleksandra Skrabska, Eliza Trela, Alicja Wiatr Magdalena Wietecha.

Foto

Joanna Dziuban

Turniej Piłki Siatkowej

    Drugie miejsce zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Ciężkowicach w rozegranych  12 lutego gminnych zawodach piłki siatkowej chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Nasza drużyna w fazie grupowej pokonała rywali ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jastrzębi i Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Pławnej i z pierwszego miejsca przystąpiła do meczu z chłopcami z Siekierczyny. Również na tym etapie nasi chłopcy odnieśli zwycięstwo by w finale zawodów zmierzyć się z reprezentacją SP w Bogoniowicach. Wydarzenia na boisku ciągle ulegały zmianie i do końca ważyły się losy spotkania. Ostatecznie górą byli nasi rywale i to oni zagrają w zawodach powiatowych.

W składzie reprezentacji naszej szkoły występowali: Wojciech Brończyk, Jakub Brotoń, Patryk Bućko, Michał Drużba, Adrian Florek, Mateusz Gniadek, Bartłomiej Gumola, Daniel Kurczab, Daniel Jamka, Jakub Mirek.

Foto

Joanna Dziuban

Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej

   

Dnia 19 lutego w Gromniku zostały rozegrane zawody powiatowego półfinału Igrzysk Młodzieży Szkolnej  w piłce siatkowej dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiło osiem drużyn będących mistrzami swoich gmin, a wśród nich reprezentacja Szkoły Podstawowej w Ciężkowicach. Nasze uczennice w rozgrywkach grupowych pokonały Zakliczyn 2:0 i Rzepiennik Biskupi 2:1 i wydawało się, że są pewne awansu do drugiej rundy turnieju. Niestety porażka 0:2 z Rzuchową przy niekorzystnych wynikach innych spotkań grupowych zepchnęła nasz zespół na trzecie miejsce, zamykając jednocześnie drogę do dalszych gier. Nasze zawodniczki mogą jednak mieć satysfakcję z dobrego wrażenia, jakie pozostawiły po sobie w poszczególnych meczach.

Skład naszej reprezentacji: Sylwia Baniak, Natalia Chrząszcz, Aleksandra Dziuban, Mariola Florek, Justyna Gucwa, Katarzyna Mastalska, Klaudia Mucha,  Aleksandra Skrabska, Eliza Trela, Alicja Wiatr, Magdalena Wietecha .

Foto

Joanna Dziuban

 

Powiatowy Półfinał Igrzysk Młodzieży Szkolnej

Dnia 22 lutego w Gromniku odbył się półfinał powiatu w mini piłce siatkowej w ramach Igrzysk Dzieci. Do rywalizacji zgłosiło się osiem drużyn. Po losowaniu nasza reprezentacja trafiła do grupy z Zakliczynem, Rzuchową i Zalasową. Po rozegraniu wszystkich meczów w grupie nasi chłopcy zajęli czwarte miejsce i nie uzyskali awansu do dalszej części rozgrywek.

Szkołę reprezentowali: Szymon Dziuban, Michał Drzewicz, Jakub Dziodzio, Tomasz Postawa, Daniel Bawołek, Jakub Majcher, Paweł Korcik, Dawid Dutka.

Foto

Michał Cieśla

Półfinał powiatu w mini siatkówce chłopców

   

13 lutego zostały rozegrane zawody dziewcząt w mini piłce siatkowej. Na turniej zgłosiły się trzy drużyny: Ciężkowice, Pławna i Jastrzębia nr. 1. Nasze dziewczęta po rozegraniu pierwszego meczu ze szkołą z Pławnej  odniosły zwycięstwo. Drugiego meczu ze szkołą z Jastrzębi nr 1 niestety nie udało się wygrać i w ostatecznym rozrachunku reprezentacja naszej szkoły zajęła drugie miejsce.

Skład drużyny:  Julia Kras, Natalia Gucwa, Anna Zych, Matylda Hołda, Patrycja Gomułka, Martyna Wilga, Alicja Gąsior, Natalia Skrobisz, Patrycja Olchawska.

Foto

Michał Cieśla

 

 

II miejsce naszych dziewcząt

6 lutego 2019 roku drużyna chłopców  naszej szkoły wzięła udział w Gminnych Igrzyskach Dzieci w piłce siatkowej. Rozegrane one zostały na Hali Widowiskowo – Sportowej w Cieżkowicach. W szranki o tytuł mistrza gminy stanęły cztery drużyny szkół podstawowych z Siekierczyny, Jastrzębi nr. 2, Bogoniowic i Ciężkowic. W trakcie turnieju nasza reprezentacja pokonała drużyny z Bogoniowic (2:1) i jastrzębi nr. 2 (2:1) ulegając drużynie z Siekierczyny (1:2). Jednak w ostatecznym rozrachunku nasi chłopcy zajęli pierwsze miejsce, tym samym awansując do półfinału powiatu.

Nasi reprezentanci to: Daniel Bawołek, Szymon Dziuban, Hubert Hołda, Michał Drzewicz, Tomasz Postawa, Jakub Majcher, Dawid Dutka, Mateusz Szurkawski, Paweł Korcik, Mikołaj Śliwa.

Foto

Michał Cieśla

Pierwsze miejsce siatkarzy

Dnia 6 i 7 marca 2019 w Ciężkowicach odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci w Piłce Ręcznej. W pierwszym dniu zmagań sportowych bardzo dobrze poradziła sobie nasza męska reprezentacja. W ostatnim meczu zapewniła sobie wygraną w rzutach karnych i awansowała do dalszego etapu rozgrywek powiatowych.

W turnieju naszą szkołę reprezentowali: Kamil Gąsior, Tomasz Postawa, Szymon Dziuban, Michał Drzewicz, Jakub Majcher, Paweł Korcik, Mikołaj Śliwa, Maciej Zięcina, Konrad Piotrowski, Damian Ligęza, Szymon Librant, Daniel Bawołek, Jakub Dziodzio, Hubert Żaba, Hubert Hołda, Tymoteusz Skowron.

Wyniki naszej drużyny w gr. A

Ciężkowice – Bogoniowice  7:2

Ciężkowice – Siekierczyna  3:1

Mecz półfinałowy: Ciężkowice – Zborowice  4:2

Mecz finałowy: Ciężkowice – Jastrzębia nr 1  2:2 (k. 2:1)

 

Natomiast w drugim dniu na parkiecie zameldowały się dziewczęta. One również bardzo dobrze rozpoczęły turniej, jednak w ostatnim meczu minimalnie uległy późniejszym zwyciężczyniom całych zawodów i ostatecznie zajęły drugie miejsce.

Reprezentacja SP Ciężkowice: Natalia Bajorek, Magdalena Dziuban, Alicja Gąsior, Matylda Hołda, Julia Kras, Patrycja Olchawska, Justyna Osysko, Natalia Skrobisz, Julia Szybowska, Emilia Tabiś, Martyna Wilga, Anna Zych.

Wyniki:

Ciężkowice – Zborowice  3:0

Ciężkowice – Bogoniowice  3:0

Ciężkowice – Jastrzębia nr 1  1:2

 

Foto

Rafał Galas

Gminne Igrzyska Dzieci w Piłce Ręcznej

Dnia 14 i 15 marca 2019 r. odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej. W czwartek na starcie stanęły żeńskie reprezentacje czterech szkół z terenu gminy, natomiast w piątek na hali sportowej pojawiło się aż siedem drużyn. W pierwszym dniu zmagań nasza drużyna po wygraniu meczu ze Zborowicami (2:1) i dwóch remisach z Jastrzębią nr 1 (0:0) i Bogoniowicami (1:1) ostatecznie zajęła 2. miejsce.

SP Ciężkowice reprezentowały: Patrycja  Ablewicz, Natalia Chrząszcz, Karolina Gniadek, Justyna Gucwa, Wiktoria Majcher, Katarzyna Mastalska, Marcelina Osysko, Martyna Radzik, Aleksandra Skrabska, Eliza Trela, Magdalena Wietecha

W piątek po bardzo wyrównanych zawodach chłopcy ostatecznie zostali sklasyfikowani na drugim miejscu.

Wyniki gr. A

Ciężkowice – Bogoniowice  2:3

Ciężkowice – Kąśna Dolna  2:0

Ciężkowice – Jastrzębia nr 1  1:1

Mecz półfinałowy: Ciężkowice – Zborowice 3:0

Finał: Ciężkowice – Siekierczyna  2:3

SP Ciężkowice reprezentowali: Patryk Bajorek, Michał Drużba, Adrian Florek, Mateusz Gniadek, Bartłomiej Gumola, Kamil Hołda, Daniel Kurczab, Kacper Kwaśny, Sebastian Nowak, Szymon Ptaszkowski, Damian Rąpała, Mateusz Rutka, Arkadiusz Śliwa, Krystian Uznański.

Foto

Rafał Galas

Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej

Dnia 21 marca 2019 w Pleśnej odbył się półfinał powiatu Igrzysk Dzieci w Piłce Ręcznej. Naszą gminę reprezentowała drużyna SP Ciężkowice. Po bardzo wyrównanym pierwszym meczu z drużyną z Czermnej w dalszym etapie rozgrywek nasi uczniowie ponieśli dwie porażki i odpadli z turnieju.

SP Ciężkowice reprezentowali: Kamil Gąsior, Tomasz Postawa, Szymon Dziuban, Michał Drzewicz, Jakub Majcher, Paweł Korcik, Mikołaj Śliwa, Maciej Zięcina, Damian Ligęza, Szymon Librant, Daniel Bawołek, Jakub Dziodzio, Hubert Żaba, Hubert Hołda, Tymoteusz Skowron.

Wyniki turnieju:

SP Ciężkowice – SP Czermna 1:1

SP Ciężkowice – SP Zakliczyn 3:5

SP Ciężkowice – SP Piotrkowice  2:5

 

Foto

Rafał Galas

Półfinał Powiatu Igrzysk Dzieci w Piłce Ręcznej

Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła II w Ciężkowicach