„Ślubuję być dobrym uczniem, kolegą, Polakiem”

24 października br. grupa 37 pierwszoklasistów przeżyła swe ślubowanie i pasowanie na ucznia.
W uroczystości brali udział starsi koledzy, rodzice, nauczyciele.  Swą obecnością zaszczycili nas również: Burmistrz Gminy Ciężkowice p. Zbigniew Jurkiewicz, Dyrektor ASPO
p. Anna Zagała, Dyrektor KBS/ oddział Ciężkowice p. Joanna Sipior, Dyrektor Publicznego Przedszkola w Ciężkowicach p. Irena Sikora, Dyrektor Niepublicznego Przedszkola „Uśmiech Dziecka” p. Edyta Budzyn oraz Dyrekcja naszej szkoły - p. Zofia Tarasek
i p. A Średniawa.

Do tego szczególnego dnia dzieci przygotowywały się przez kilka tygodni, pod czujnym okiem swych wychowawczyń: p. M. Król i p. M. Gaj. W trakcie występu wykazały się umiejętnościami śpiewu, tańca i deklamacji. Każde dziecko miało możliwość zaprezentowania się przed zgromadzoną publicznością. Tegoroczna oprawa nawiązywała do 100-letniej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, a dzieci w czasie występu wiele razy podkreślały swe przywiązanie do Ojczyzny. Pięknie zatańczony polonez, patriotyczne wiersze i powiewające flagi sprawiły, że u niejednego rodzica zakręciła się łza w oku. Uczniowie wykazali się też znajomością alfabetu, ruchu drogowego, zasad koleżeństwa i dyscypliny oraz poszanowania przyrody. Po występie, często nagradzanym brawami, pierwszoklasiści złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, a tradycyjnego pasowania na ucznia symbolicznym ołówkiem dokonała Pani Dyrektor wraz z Panem Burmistrzem.

Na pamiątkę uczniowie otrzymali dyplomy, upominki i słodycze ufundowane przez Radę Rodziców oraz przybyłych gości. Szczęśliwe i obdarowane wieloma prezentami dzieci udały się po uroczystości na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Cała społeczność naszej szkoły życzy wszystkim pierwszoklasistom wielu sukcesów w nauce, pięknych przyjaźni i okazji do wspaniałych przeżyć podczas wspólnych zabaw i wycieczek.

Małgorzata Gaj

24 października 2018