11 listopada w naszej szkole

W środę 10 listopada klasy siódme i ósme udały się do Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, gdzie w Sali Koncertowej Stodoła wzięły udział w widowisku zatytułowanym Kardynał Wyszyński – prymas niezłomny. Była to krótka forma teatralna z udziałem dwóch aktorów znanych szerszej publiczności z seriali telewizyjnych: Macieja Słoty, który wcielił się w postać tytułowego kardynała Wyszyńskiego, Dariusza Kowalskiego występującego w roli funkcjonariusza UB oraz Łukasza Lecha – narratora. Spektakl ten, choć krótki, znakomicie wprowadził nas w klimat tamtych czasów – pełnych lęku i niepewności.

Po zakończeniu widowiska odbyło się spotkanie z najbliższą współpracownicą kardynała Stefana Wyszyńskiego – p. Anną Rastwicką, która Prymasa Tysiąclecia wspominała bardzo ciepło i serdecznie, ukazując jego zwyczajne, ludzkie oblicze. Dowiedzieliśmy się, jak wyglądał dzień pracy kardynała, czy lubił podróżować, a nawet jakie było jego ulubione danie…

Uczniowie, którzy pozostali w szkole, włączyli się w coroczną ogólnopolską akcję śpiewania pełnej wersji naszego hymnu narodowego. Odbywa się to tradycyjnie już o symbolicznej godzinie 11.11.

Renata Gadecka

10 listopada 2021