Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ciężkowicach

8 nowel na 8. edycję
 Narodowego Czytania

7 września br. pięcioro uczniów naszej szkoły uczestniczyło w kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Narodowe Czytanie”, nad którą honorowy patronat sprawuje Para Prezydencka. Organizatorem przedsięwzięcia na terenie Ciężkowic była Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna, która do współpracy, jak co roku, zaprosiła również dzieci i młodzież ze SP w Ciężkowicach.

W tym roku, z okazji 8. Edycji, wyznaczono do czytania 8 nowel wybitnych polskich prozaików żyjących od końca XVIII wieku do okresu międzywojennego (m.in. H. Sienkiewicza, B. Prusa, M. Konopnickiej, S. Żeromskiego). Jak zawsze gminne czytanie rozpoczął Burmistrz Gminy Ciężkowice P. Z. Jurkiewicz, a po nim lekturę nowel kontynuowali radni gminni i powiatowi, policjanci, strażacy, uczniowie, nauczyciele, pracownicy CKiPGC oraz inne osoby, które w ten sposób pragnęły poprzeć inicjatywę Prezydenta i zachęcić Polaków do czytania rodzimej literatury.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VIII a - Zuzanna Gabor, Kinga Średniawa i Mikołaj Zabawski oraz klasy VI c - Mariola Gaj i Julia Gebert, którzy przedstawili fragmenty noweli Elizy Orzeszkowej „Dobra pani”. Dziękujemy im za włożony trud oraz czas poświęcony na przygotowanie się oraz występ w wolne, sobotnie przedpołudnie.

Foto                         

Gabriela Schabowska

                 

07 września 2019

Skontaktuj się z nami

spciezkowice@ciezkowice.pl

tel. 14 6510040 

ul. Tysiąclecia 12

33-190 Ciężkowice

@ SP Ciężkowice Edytor WebWave CMS