Aktywna tablica

W bieżącym roku szkolnym 2018/2019 szkoła przystąpiła do projektu ministerialnego Aktywna tablica. W ramach tego programu szkoła otrzymała wsparcie finansowe na zakup  dwóch  65 - calowych monitorów interaktywnych. Sprzęt został zakupiony i zamontowany pod koniec września 2018 r. Monitory rozlokowano w dwóch salach lekcyjnych. Uczniowie korzystają z nich na różnego rodzaju zajęciach: edukacji wczesnoszkolnej, języków obcych i matematyki. Na sfinansowanie tego zakupu szkoła otrzymała 14 tys. złotych dofinansowania z rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno - komunikacyjnych na lata 2017-2019 Aktywna tablica. Ze środków własnych dołożono 3,5 tys. złotych. W sumie wartość projektu wyniosła 17,5 tys. zł.

Monitor interaktywny jest nowoczesnym środkiem dydaktycznym i staje się obecnie znaczącym narzędziem edukacyjnym. Sprzyja kształceniu dzieci w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnej oraz motywuje je do większej aktywności w czasie lekcji. Zajęcia z wykorzystaniem monitorów stały się bowiem znacznie ciekawsze i bardziej dynamiczne.

Dariusz Miłkowski

20 lutego 2019