AS jak płatek śniegu…

W ramach projektu Jestem AS - akceptuję siebie klasa I b wylosowała na pierwsze półrocze zadanie: Każdy AS jest inny, tak jak inne są płatki śniegu.

Zadanie miało na celu  poznawanie siebie, pokazanie, że każde dziecko jest inne, ale każde kreatywne. Na zajęciach  uczniowie otrzymali jednakowe białe kartki, a następnie składali je według instrukcji nauczyciela. Potem dzieci wycinały lub wyrywały różne  kształty.  Następnie rozłożyły swoje kartki i porównywały między sobą. Okazało się, że każda wycinanka jest inna, tak jak płatki śniegu.  Uczniowie ustalili, że wszyscy mieli taką samą kartkę, ale ponieważ każdy myśli i postępuje inaczej, więc rezultaty są różne. Każda wycinanka jest piękna, ciekawa, jedyna w swoim rodzaju  i wzbudzała entuzjazm i podziw dzieci.

Patrząc na swoją pracę, uczniowie uświadomili sobie, że każdy jest inny, ale za to jedyny, wyjątkowy, niepowtarzalny i każdy może odnieść sukces w jakiejś dziedzinie.

Alina Jurkiewicz

17 lutego 2024