Atuty ASA

W ramach projektu Jestem AS - akceptuję siebie klasa III b wylosowała na I półrocze zadanie Atuty Asa.

Rozmawialiśmy na zajęciach o swoich cechach, zdolnościach, zainteresowaniach. Na lekcji Co nam dodaje skrzydeł? uczniowie szukali odpowiedzi na to pytanie.  Pracowali w dwójkach, starali się poznać jak najwięcej informacji o sobie nawzajem. Skupiali się na dobrych rzeczach i pozytywnych cechach. Następnie korzystając z własnych notatek przedstawiali zdobyte, wiadomości o koledze, koleżance z pary. Zakładali przy tym skrzydła, które w tym dniu były wyrazistym znakiem, że każdy z nas jest Asem i potrzebuje, by inni dodawali nam skrzydeł. Podsumowaniem zajęć było zadanie, w którym dzieci wpisywały kilka informacji o sobie. W innym dniu wykonane zostało zadanie rysunkowe, którego celem było narysowanie schematu swojego ciała i zaznaczenie tego, z czego każdy jest dumny, z czym dobrze sobie radzi. Dzieci pisały m.in., że szybko biegają, świetnie grają w piłkę, rozwiązują łamigłówki, ładnie piszą, czytają, mają dobre serce i są wrażliwe. W  ramach tego zadania nauczyliśmy się także piosenki Wiara w siebie. Jej piękne słowa:

Gdy wierzysz w siebie, wszystko się uda
Gdy sił zabraknie usłysz te słowa: najwięcej mocy ma twoja głowa,
I będzie lepiej, i ty to sprawisz, może choć troszkę świat naprawisz
-
warte są zapamiętania. Wraz z Małą Orkiestrą Dni Naszych śpiewamy ją często na naszych zajęciach.

Małgorzata Gaj

25 stycznia 2024