Bajki muzyką pisane
Zmienny jak kameleon

Dnia 25 kwietnia uczniowie klas I-III obejrzeli spektakl Zmienny jak kameleon z cyklu Muzyczny świat Profesora Bakcyla, prezentowany w Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej przez artystów Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie.

Profesor Bakcyl miał zapoznać dzieci z fagotem, bardzo ciekawym i mało znanym instrumentem, ale show spotkania skradł bardzo sympatyczny Kameleon, który marzył o występach na scenie i nie pozwalał rozpocząć bajki. Historia Kameleona jak również ciekawostki o fagocie opowiedziane muzyką i śpiewem wywołały na buziach dzieci zainteresowanie, zaciekawienie i radość. Była to dla nas lekcja muzyki w odmiennej i bardzo bogatej formie. Na pewno zapamiętamy, że zarówno fagot jak i kameleon mają ze sobą wiele wspólnego – potrafią się zmieniać, dostosowując do potrzeb i otoczenia. Ponadto bajka niesie przesłanie, że nie można patrzeć tylko na własne pragnienia i aspiracje, ale ważna jest współpraca, współdziałanie i szacunek dla innych. Występ spowodował, że Profesor Bakcyl i jego goście na pewno poszerzyli grono swoich fanów.

Małgorzata Gaj

29 kwietnia 2023