Biegi Przełajowe

Gminne Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej  w Biegach Przełajowych

Dnia 26 września zainaugurowano w gminie Ciężkowice sportowe współzawodnictwo szkół Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej – zawodów realizowanych przez Szkolny Związek Sportowy. Na boiskach i terenach wokół obiektów TKKF Pogórze jako pierwsze zawody w roku szkolnym 2019/2020 rozegrano gminne biegi przełajowe. Rywalizacja toczyła się w formule indywidualnej, jednak na celu miała wyłonienie szkół, które uzyskają kwalifikacje do powiatowych sztafetowych biegów przełajowych. Bardzo dobrze w zawodach zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły. W biegach grupy starszej – roczniki 2005 i 2006 – Szkoła Podstawowa w Ciężkowicach w klasyfikacji drużynowej okazała się najlepsza zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców. Indywidualnie najlepsze wyniki zanotowali: Krystian Banaś – pierwsze miejsce, Mikołaj Zabawski – drugie miejsce oraz Anna Maciaszek – drugie miejsce.

Równie dobrze zaprezentowali się nasi uczniowie startujący w Igrzyskach Dzieci. W tej grupie po biegu wspólnym dokonano oddzielnych klasyfikacji w poszczególnych rocznikach. I tak w roczniku 2010 i 2009 najlepszym okazał się Kacper Dziuban, a czwarte miejsce zajął Igor Kotul,  w roczniku 2008 trzecie miejsce zajął Tymoteusz Skowron, a czwarte Hubert Hołda i Nina Wojtaczka, w roczniku 2007 drugie miejsce zajęła Amelia Głód, a czwarte Hubert Żaba. W punktacji drużynowej chłopcy z naszej szkoły zostali sklasyfikowani na pierwszym, a dziewczęta na drugim miejscu.

Oprócz wymienionych Szkołę Podstawową w Ciężkowicach reprezentowali:

Igrzyska Dzieci: Ada Uznańska, Magdalena Woźniak, Małgorzata Bajorek, Julia Gebert, Weronika Semla, Julia Szczerba, Magdalena Dziuban, Natalia Bajorek, Marcelina Szymańska, Partycja Olchawska, Oliwia Wiśniewska, Julia Gwiżdż, Wiktor Stanuch, Ernest Rąpała, Jakub Bawołek, Jakub Choczyński, Szymon Dziuban, Damian Ligęza, Jakub Oślizło, Karol Król, Krystian Hołda, Patryk Szostek, Mikołaj Śliwa, Krzysztof Samek.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej: Matylda Hołda, Justyna Osysko, Patrycja Ablewicz, Gabriela Skrabska, Anna Zych, Julia Kras, Zuzanna Gabor, Alicja Gąsior, Paweł Korcik, Bartłomiej Kapałka, Kamil Gąsior, Mateusz Mierzwa, Dawid Dutka, Tomasz Postawa, Jakub Majcher.

Joanna Dziuban

25 września 2019