Bo lepiej na rowerze niż przy komputerze

W Wilczyskach spotkały się dwie ósme klasy - jedna z Ciężkowic, druga ze Stróżnej. Połączyło je zamiłowanie do rowerów i chęć poznawania walorów przyrodniczo - turystycznych pięknej bobowskiej, grybowskiej i łużniańskiej ziemi.
Młodzież pedałowała do Bobowej, Stróż, Szalowej, Łużnej, aby podziwiać budzącą się do życia przyrodę, zabytki, poznawać historię odwiedzanych miejsc. Po raz kolejny okazało się, że jakże trafne jest powiedzenie: „Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie”. Nie zabrakło biesiady przy grillu, rozgrywek sportowych, wyjazdu do kina. Młodzież nie tylko miała okazję do integracji jak również wykazania się umiejętnościami kulinarnymi - dziewczyny ugotowały spaghetti, upiekły przepyszną pizzę, a panowie solidarnie umyli naczynia.

Dyrektor szkoły, Zofia Tarasek

28 maja 2019