Centrum Wsparcia Uczniów Zdolnych w Ciężkowicach zaprasza na zajęcia

Już od września zapraszamy na zajęcia w ramach projektu Małopolskie Talenty. Rekrutację uczniów do projektu przeprowadzono we wszystkich szkołach naszej gminy. Zajęcia dodatkowe wspierające rozwój uzdolnień będą obejmowały zakres kompetencji społecznych i uczenia się oraz czterech kompetencji przedmiotowych: matematyczno-przyrodniczej, języka angielskiego, przedsiębiorczości oraz technologii informacyjno-komunikacyjnej. Nominacji na zajęcia dokonali nauczyciele w porozumieniu z uczniami oraz ich rodzicami/opiekunami prawnymi. Nominacji dokonano dla dwóch etapów edukacyjnych: I etap: dla uczniów klas 4-5 szkoły podstawowej, II etap: dla uczniów klas 6-7 szkoły podstawowej.

Następnie nominowani uczniowie przystąpili do testu diagnozującego uzdolnienia. Testy te przeprowadzane pod koniec ubiegłego roku szkolnego miały charakter psychologiczny i zostały opracowane do etapu edukacyjnego i obszaru kształcenia, co oznacza, że ten sam test pisali uczniowie wszystkich klas danego etapu. Uczniowie klas IV-V szkoły podstawowej pisali test dla etapu I, a uczniowie klas VI-VII szkoły podstawowej dla etapu II. 231 uczniów, którzy uzyskali największą ilość punktów zostało zakwalifikowanych do udziału w projekcie. Zajęcia rozpoczną się od września w Centrum Wsparcia Uczniów Zdolnych, które znajduje się w naszej szkole. Uczniowie zostali podzieleni na grupy, w ramach których najpierw będą uczestniczyć w zajęciach społecznych, a następnie w docelowych zajęciach przedmiotowych.

30 sierpnia 2019