Czytam z klasą lekturki spod chmurki

Od 1 października klasy: Ib, IIa, IIb, IIIa, IIIb biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym dla klas I – III   Czytam z klasą lekturki spod chmurki.

Celem projektu i naszego w nim udziału jest rozwijanie aktywności czytelniczej uczniów, rozbudzanie u nich ciekawości literackiej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem, aktywnego słuchania oraz integracja zespołu klasowego. Chcemy zachęcić rodziców do codziennego czytania dzieciom.

Projekt składa się z trzech modułów, które poszczególne klasy będą realizować w wyznaczonym terminie.

I moduł - od 1 października 2019 r. do 31 grudnia 2019 r. - Fikuśne lekturki spod chmurki

II moduł - od 1 października 2020 r. do 29 lutego 2020 r. - Zwierzęce lekturki spod chmurki

III moduł - 1 marca 2020 r. do 30 kwietnia 2020 r. - Polskie lekturki spod chmurki

Przygotowania do realizacji projektu rozpoczęły się już we wrześniu. Dzieci obejrzały film promujący czytanie. Zainspirowane filmem wykonały własne, plastelinowe Czytusie, które będą im towarzyszyć w czasie czytania wybranych lektur. Już w październiku każda klasa jako jedno z wybranych zadań wykonała „Kąciki czytelnicze” i przygotowała swoje indywidualne „Lekturniki”.

Mamy nadzieję, że realizacja projektu dostarczy dzieciom dużo pożytku, radości i zabawy.

Alina Jurkiewicz

12 listopada 2019