Dorotka w tęczy

23 listopada 2018 roku uczniowie klas drugich uczestniczyli w przedstawieniu teatralnym pt. Dorotka w tęczy. To proekologiczne przedstawienie w wykonaniu aktorów Teatru Profilaktycznego Alert z Wrocławia było adaptacją utworu Czarnoksiężnik z Krainy Oz. Dzieci z zainteresowaniem śledziły losy Dorotki oraz jej przyjaciół: Stracha na Wróble, Blaszanego Drwala i Tchórzliwego Lwa w drodze do Szmaragdowego Grodu i wspólnie z nimi przeżywały emocje towarzyszące walce dobra ze złem.  Interaktywny spektakl zachwycił młodych widzów. Bardzo podobała im się fabuła, w którą wpleciono profilaktyczne treści ekologiczne (przesłanie o konieczności dbania o środowisko), a także stroje, piosenki, scenografia oraz zaskakujące efekty specjalne. Najzabawniejszą postacią w spektaklu okazała się Zła Czarownica, która, latając na swojej miotle, rozśmieszała małych widzów. Przedstawienie odbyło się w Miejskim Domu Kultury w Grybowie.

Alina Jurkiewicz

23 listopada 2018