Dramatyczna sytuacja w Domach Pomocy Społecznej!

Z pewnością są Państwo na bieżąco z publikowanymi w mediach informacjami na temat rozprzestrzeniania się koronawirusa w naszym kraju i w naszym regionie. Wiedzą Państwo także, że na zakażenie najbardziej narażeni są seniorzy, a zwłaszcza ci, którzy przebywają w Domach Pomocy Społecznej. Sytuacja w tych placówkach jest dramatyczna! Dlatego Dyrektor Szkoły, Grono Pedagogiczne, Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Caritas oraz Rada Rodziców postanowili zorganizować zbiórkę na rzecz jednego z takich ośrodków – Domu Pomocy Społecznej w Bochni.

Według informacji pochodzących z placówki najbardziej brakuje tam obecnie:

- rękawiczek jednorazowych,

- rękawiczek lateksowych,

- pościeli (pościel nie musi być nowa, ale niezniszczona i czysta)

- ręczników,

- płynów dezynfekcyjnych,

- maseczek.

Wielokrotnie udowodnili Państwo wielkość swoich serc, dlatego ośmielamy się zaproponować Państwu przyłączenie się tej akcji.

Ewentualną pomoc rzeczową będzie można przekazać 16 kwietnia br. (czwartek) na parkingu przy kuchni naszej szkoły w godzinach od 10.00 do 14.00 na ręce Pani Dyrektor, która podjęła się kierowania tą zbiórką i zobowiązała się do przekazania w najbliższy piątek zebranych materiałów do wyżej wymienionej placówki.

Dla tych z Państwa, którzy chcą wesprzeć tę inicjatywę finansowo zostało utworzone specjalne konto bankowe.

Nr konta bankowego: 49  85910007  0294  0355  2881  0047

W tytule wpłaty należy wpisać: POMOC DPS BOCHNIA

Każda forma pomocy jest darem serca, za który dziękujemy.

15 kwietnia 2020