Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ciężkowicach


Dyskoteka w zdrowym ujęciu

Dnia 13 października 2022 r. w naszej szkole została zorganizowana dyskoteka dla młodszych i starszych klas. Oprócz zabawy i integracji dzieci mogły skosztować zdrowych przekąsek.

Pomysł na zdrowy poczęstunek podczas dyskotek szkolnych to rezultat przystąpienia naszej szkoły  do projektu Postaw na Zdrowie. Rodzice i nauczyciele zauważyli bowiem, iż nasze nawyki żywieniowe są niezdrowe. Niektóre dzieci też dostrzegły, że za często sięgamy po cukry ukryte w batonach, ciastkach,  fast  foodach i napojach. Nie zwracamy uwagi na kaloryczność pokarmów. Zjadamy zbyt mało warzyw i zbyt dużo przetworzonej żywności z dodatkiem konserwantów, polepszaczy smaku i  barwników.  Należy działać i  uświadamiać  wszystkich od najmłodszych lat, że jedzenie wpływa nie tylko na naszą sylwetkę ale również rozwój fizyczny, intelektualny, zachowanie i samopoczucie.

Rodzice aktywnie włączyli się w przygotowania zdrowego poczęstunku, szczególnie  w klasach młodszych.  Starsi uczniowie przygotowywali smakołyki sami. Dominowały owoce serwowane w postaci szaszłyków, jeżyków, sałatek owocowych i galaretek. Hitem były ciasteczka owsiane, orzechowe, ciasta marchewkowe. Pojawił się nawet chlebek bananowy. Do picia przygotowano soki owocowe, wodę z miętą i cytrusami. Było więc pysznie i zdrowo.  Zobaczcie sami, jak to wyglądało.  Zapraszam do  fotogalerii.

 

Małgorzata Bajorek

 

FOTO 

19 października 2022

Skontaktuj się z nami

spciezkowice@ciezkowice.pl

tel. 14 6510040 

ul. Tysiąclecia 12

33-190 Ciężkowice

@ SP Ciężkowice Edytor WebWave CMS