Działania w ramach współpracy szkół im. św. Jana Pawła II…

W ramach współpracy w Rodzinie Szkół Jana Pawła II w naszej szkole został zorganizowany szkolny etap Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii, konkursu upamiętniającego następujące postacie  historyczne: gen. bryg. pilota Stanisława Skalskiego,  gen. bryg. Andrzeja Galicy i ks. prałata Bernardyna Dziedziaka. Spośród zgłoszonych prac jury konkursu przyznało następujące miejsca i wyróżnienia:

W kategorii: praca plastyczna upamiętniająca postać  gen. bryg. pilota Stanisława Skalskiego:
I miejsce - Malwina Wróbel ( kl. IV b)
II miejsce - Emilia Szybowska  (kl. IV a)
III miejsce - Emilia Hołda  (kl. IV a)

Wyróżnienia – Julia Szybowska (kl. V a), Anita Gomułka (kl. IV a)

W kategorii: prezentacja multimedialna upamiętniająca postać gen. bryg. Andrzeja Galicy:
I miejsce - Mateusz Szurkawski (kl. VI a)
II miejsce-  Maciej Trela (kl. VI a)
III miejsce-  Patryk Gołębiowski (kl. IV a)

W kategorii: praca modelarska upamiętniająca postać gen. bryg. pilota Stanisława Skalskiego:
I miejsce - Kacper Hołda (kl. V a)
II miejsce - Magdalena Dziuban (kl. IV c)
III miejsce - Justyna Gąsior (kl. IV c)

Najlepsze z prac zostały wysłane do Szkoły Podstawowej nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętego Jana Pawła II w Nowym Sączu, gdzie wzięły udział, niestety nieskutecznie, w kolejnych zmaganiach konkursowych. Dziękujemy za tak szerokie zainteresowanie w/w konkursem.

Zapraszamy do obejrzenia prac w galerii zdjęć

Anna Średniawa – wicedyrektor SP w Ciężkowicach

28 marca 2019