Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole

Wiwat Babunie, wiwat Dziadkowie śpiewamy - takie hasło towarzyszyło uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka zorganizowanej w naszej szkole w dniu 20 stycznia 2023 r. To wyjątkowe i piękne święto które już przed  wielu laty na stałe wpisało się w kalendarz uroczystości szkolnych przypomina o osobach ukochanych i ważnych w życiu dziecka, osobach, które kochają bezgraniczną miłością, pomagają w wychowaniu, wspierają w trudnych chwilach, pozwalają na wiele, a wybaczają wszystko.

Dla wnucząt spotkanie było okazją, by za dobroć i cierpliwość wyrazić Babciom i Dziadkom swoją wdzięczność, miłość i szacunek. Dzieci włożyły wiele wysiłku, by jak najlepiej wyrazić swoje uczucia, przekazać życzenia i powiedzieć wiele ciepłych słów.

Występujący prezentowali swoje talenty  aktorskie, muzyczne, wokalne i taneczne. Klasa II b pod kierunkiem swojej wychowawczyni, pani Małgorzaty Gaj wprowadziła Gości w tematykę święta. Montaż słowno-muzyczny, tańce oraz humorystyczna scenka wywołały uśmiech na twarzach i dostarczyły wiele radosnych przeżyć. Wiele wzruszeń Dziadkowie przeżyli, oglądając Jasełka przygotowane przez klasę II a pod kierunkiem wychowawczyni pani Marii Król oraz słuchając kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru szkolnego pod batutą pani Małgorzaty Miłkowskiej. Dziadkowie z dumą i radością słuchali swoich wnucząt. Spotkanie upłynęło w niezwykle miłej i serdecznej atmosferze. Drodzy Babcie i Dziadkowie,  dziękujemy, że byliście z nami…

Maria Król

05 lutego 2023