Dzień Dobrych Uczynków

Dnia 19 maja obchodzony jest Dzień Dobrych Uczynków. Został zapoczątkowany w 2005 r. przez Fundację Ekologiczną ARKA. W tym dniu inicjatorzy zachęcają do niesienia pomocy innym ludziom, zwierzętom i przyrodzie, a także do dokładania szczególnych starań, aby przepełniony był miłością i ciepłem.

Z tej okazji w naszej szkole powstała gazetka prezentująca plakaty, zagadki i propozycje zabaw do przeprowadzenia indywidualnie lub grupowo. Uczniowie mieli także możliwość wylosowania dobrych uczynków do wykonania wobec samego siebie, wobec bliskich i wobec dalszego otoczenia.

Poprzez przygotowane materiały uczniowie mogli poznać historię tego święta i jego główne założenia, a także, dzięki wykonywanym zadaniom, wzmocnić w sobie poczucie sprawstwa.

Ufamy, że realizacja Dnia Dobrych Uczynków uwrażliwiła młodych ludzi na potrzeby innych osób, a także przyczyniła się do zaszczepienia w nich chęci czynienia dobra nie tylko w dniu święta, ale również na co dzień.

Anna Gonet

24 maja 2023