,,Tym, którzy prowadzą nas do źródeł wiedzy''

Dnia 14 października odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Najpierw społeczność szkolna uczestniczyła we Mszy Świętej w związku ze

zbliżającą się rocznicą wyboru Jana Pawła II – patrona szkoły, na papieża.

Druga część uroczystości odbyła się w szkole. Na sali gimnastycznej, oprócz dyrekcji i grona pedagogicznego, uczniów, pracowników obsługi zgromadzili się zaproszeni goście: emerytowani pracownicy oraz przedstawiciele ASPO.

Akademię, w formie Gali Nagród 2019, przygotowała klasa VIIa pod kierunkiem wychowawcy – p. D. Miłkowskiego oraz p. M. Hołdy. Dodatkową atrakcją „gali” był występ chłopców z kl. VIIIb, którzy zaśpiewali w języku rosyjskim Katiuszę. Uczniowie nagrodzili nauczycieli symbolicznymi statuetkami w kilku kategoriach. Grand Prix w postaci złotego steru za całokształt pracy, powędrowało do p. dyrektor Zofii Tarasek.

Na zakończenie uroczystości wystąpił chór szkolny pod kierunkiem p. M. Miłkowskiej, który wykonał wiązankę piosenek dla nauczycieli, po czym przedstawiciele SU – Zuzanna Gabor i Michał Drzewicz złożyli życzenia i wręczyli kwiaty wszystkim nauczycielom, emerytom oraz pozostałym pracownikom związanym z naszą szkołą.

Marta Hołda

14 października 2019