Dzień języka ojczystego

Z okazji Dnia Języka Ojczystego w dniach 21.02-10.03.2022 r. uczniowie klas trzecich wzięli udział w konkursie Poprawna polszczyzna zorganizowanym przez Eduelo S.C. z siedzibą w Krakowie.

Zadaniem uczestników było udzielenie odpowiedzi na 20 pytań konkursowych zawierających różne trudności językowe. Liczba punktów za poprawną odpowiedź zależała od czasu udzielenia odpowiedzi, a na każde pytanie przeznaczono maksymalnie 40 sekund. Trzeba było zatem wykazać się nie tylko znajomością poprawnej polszczyzny, ale i sprawnością czytania ze zrozumieniem oraz umiejętnością pracy w ograniczeniu czasowym. Najlepiej poradziło sobie z tym pięciu uczniów, którzy zakwalifikowali się do II etapu przeprowadzonego 10 marca. Z klasy III a byli to: Aleksandra Kozik. Mateusz Mróz i Lena Truchan-Szostek, z klasy III b  - Anna Ciepiela i Daria Zabierowska. Wszyscy oni, choć nie znaleźli się w gronie laureatów, zajęli wysokie miejsca wśród wielotysięcznej rzeszy uczestników. Gratulujemy!

Joanna Roczniak

10 marca 2022