Dzień kolorowej skarpetki

W ramach obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa w naszej szkole 21 marca podjęto skarpetkowe wyzwanie. Uczniowie założyli kolorowe skarpetki nie do pary, symbolizujące inność i wyjątkowość każdego z nas. Zaangażowali się także w stworzenie prac plastycznych: kolorowych skarpetek i tematycznych zakładek do książek. Z przygotowanych materiałów i książek dowiedzieli się, czym jest Zespół Downa. Poznali problemy osób z trisomią 21, oglądając filmiki o Sarze – naszej księżniczce i o Staszku – Fistaszku. Rodzice tych dzieci postanowili opowiedzieć ich historię, bo, jak mawia mama Staszka, kto się oswoi, ten się nie boi. W ten sposób zrealizowaliśmy kolejne zadanie projektu Każdy inny – wszyscy równi.

Joanna Roczniak

27 marca 2023