Dzień Papieski

W środę nasza społeczność uczniowska uczestniczyła w uroczystościach zorganizowanych w ramach Dnia Papieskiego. Wszyscy zgromadziliśmy się w kościele parafialnym na różańcu, który prowadzili nasi uczniowie pod przewodnictwem ks. Mateusza Florka. Rozważania tajemnic różańcowych były przypomnieniem nauki, jaką głosił nasz Patron, św. Jan Paweł II. Wspomnienie Jego ciepłego, ojcowskiego głosu dodało uroczystości wyjątkowej atmosfery. W trakcie nabożeństwa ks. proboszcz Jan Zając wygłosił słowo duszpasterskie, które dotyczyło relacji ze spotkań z Ojcem Świętym. Na zakończenie uczestniczyliśmy w ucałowaniu relikwii, tym samym oddając cześć Świętemu. Oprawę muzyczną zapewnił chór szkolny pod batutą p. Małgorzaty Miłkowskiej i akompaniamencie p. Anety Kozioł. Po nabożeństwie poczet sztandarowy poprowadził nas do szkoły.

17 października 2018