Dzień Patrona w naszej szkole

Dnia 29 kwietnia 2022 r. wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach Dnia Patrona – św. Jana Pawła II. Uroczystość składała się z dwóch części. Najpierw wysłuchaliśmy montażu słowno-muzycznego przygotowanego i zaprezentowanego przez klasę VII a wraz z wychowawczynią, p. Małgorzatą Bajorek. Dzięki temu mogli bliżej poznać sylwetkę świętego Jana Pawła II, jego słowa, wydarzenia z nim związane oraz poezję inspirowaną jego życiem i działalnością. Akademię ubogaciły archiwalne nagrania przypominające najważniejsze wydarzenia z życia papieża oraz piosenki i pieśni wykonywane przez chór szkolny pod kierownictwem p. Małgorzaty Miłkowskiej.

Drugą część naszej uroczystości stanowiła Msza Święta, podczas której modliliśmy się za wstawiennictwem naszego  Patrona.  Wszystkie te wydarzenia odbywały się w kościele parafialnym, dokąd przeszliśmy wraz ze sztandarem szkoły jako społeczność, dla której życie i nauczanie św. Jana Pawła II jest wciąż aktualne i stanowi źródło wskazówek potrzebnych w życiu prywatnym i szkolnym dla każdego z nas.

Małgorzata Bajorek

29 kwietnia 2022