Dzień Pluszowego Misia

W tym roku Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu obchodziliśmy w piątek 24 listopada. Ten wyjątkowy dzień co roku sprawia, że dzieci z wszystkich grup wiekowych uśmiechają się szeroko od samego rana, ponieważ przychodzą do przedszkola z towarzyszami – swoimi ulubionymi maskotkami. Nie inaczej było tym razem. Od wczesnych godzin porannych przez przedszkolne progi przechodziły różnorodne misie: duże oraz małe, jednobarwne, kolorowe, kudłate i mniej kudłate, a wszystkie z pewnością wyjątkowe!

Dzień upłynął nam na zgłębianiu wiedzy na temat sławnych Misiów. Dzieci poznały sylwetki Kubusia Puchatka, Misia Paddingtona, Yogiego, a także te znane nieco starszym – Misia Uszatka oraz Misia Colargola.

Podczas zajęć podkreślaliśmy, jak istotne znaczenie ma szanowanie zabawek. Nasi podopieczni dzięki tej rozmowie zdobyli  świadomość,  że troska o swojego pluszowego przyjaciela to także forma szacunku do rzeczy innych osób.

Nie zabrakło zabaw integracyjnych, m. in z chustą animacyjną, w kole. Po wszystkim wykonaliśmy piękne prace plastyczne, które zdobią nasz korytarz. A w nagrodę, dzieci mogły skosztować tego, co misie lubią najbardziej – miodu.

Świętowanie upłynęło nam w przyjaznej atmosferze, a uśmiechy na twarzach dzieci tylko utwierdzały nas w przekonaniu, że ten dzień pozostanie w ich pamięci na długo.

Justyna Król

06 grudnia 2023