Dzień św. Patryka

We wtorek 28 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Świętego Patryka - patrona Irlandii. Jest to święto obchodzone 17 marca głównie w Irlandii jak i innych krajach anglojęzycznych. W budynku naszej szkoły, zarówno w klasach jak i na strojach uczniów i nauczycieli, zdecydowanie dominował radosny kolor zielony. Okna korytarzy przyozdobione były zielonymi koniczynkami. Z tej okazji uczniowie kl. V a wraz ze swoją wychowawczynią przygotowali stoisko z własnymi wypiekami i słodkościami. Były babeczki, galaretki, ciasteczka, zielone napoje i cukierki. W tym dniu rozdawaliśmy kolegom symbolizujące chrześcijaństwo koniczynki, które przyklejali na swoje koszulki.  Również kilka osób z naszej klasy przebranych za skrzaty udało się do młodszych kolegów z klas I-III, aby ich zaprosić do udziału w quizie z pytaniami dotyczącymi św. Patryka i Irlandii. Najmłodszym uczniom sprawiło to ogromną radość.  Wszystkim podobał się ten dzień. Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z jego obchodów.

Natalia Lorek, kl. Va

04 kwietnia 2023