Edukacja z wojskiem

Edukacja z wojskiem to program edukacyjno-obronny przygotowany i realizowany w ramach współpracy Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Obrony Narodowej. Założeniem i głównym celem tego programu było podniesienie świadomości dzieci w obszarze bezpieczeństwa i obronności oraz kształtowanie podstawowych nawyków i umiejętności z zakresu obrony i ochrony ludności oraz zachowania w sytuacjach kryzysowych.

Dnia 9 maja 2024 r. uczniowie klasy VI a z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ciężkowicach jako jedyni z całej gminy mieli okazję uczestniczyć w specjalnie przygotowanych 3-godzinnych warsztatach przeprowadzonych przez żołnierzy Wojska Polskiego. Podczas szkolenia uczniowie zapoznali się m. in. z zasadami alarmowania, sposobami szukania i wzywania pomocy, podstawami ewakuacji i schronienia oraz formami udzielania pomocy. Na zakończenie każdy z uczestników spotkania otrzymał certyfikat potwierdzający udział w programie. Dziękujemy żołnierzom z 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej za przeprowadzenie zajęć w sposób rzetelny i atrakcyjny dla młodego odbiorcy.

Aldona Król

13 maja 2024