Egzamin ósmoklasisty 2020

Egzamin ósmoklasisty odbywa się w tym roku w warunkach reżimu sanitarnego. Uczniowie wchodzą do szkoły w maseczkach, korzystając z kilku wyznaczonych wejść do budynku. Następnie dezynfekują ręce, cały czas zachowując stosowne odległości. Maseczki mogą zdjąć dopiero na sali egzaminacyjnej po zajęciu wylosowanego stolika.

W dniu dzisiejszym uczniowie zmagali się z arkuszem z języka polskiego. Lekturą przewodnią było Quo vadis.  Oprócz wielu zadań sprawdzających wiedzę językową i znajomość literatury należało też napisać ogłoszenie o spotkaniu z człowiekiem mającym niezwykłą pasję. Ósmoklasiści musieli też zmierzyć się z wypracowaniem. Mieli do wyboru przemówienie albo opowiadanie o swoim spotkaniu z bohaterem literackim, od którego mogli się czegoś nauczyć.

Jutro egzamin z matematyki, który będzie trwał 100 minut, a w czwartek młodzież zmierzy się z językiem obcym – w naszej szkole z j. angielskim.

Życzymy wszystkim powodzenia.

16 czerwca 2020