Festiwal języków obcych

Dnia 26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji w dniach 26-28 września odbył się w naszej szkole Festiwal Języków. Celem festiwalu było propagowanie uczenia się języków obcych oraz poznawanie różnych kultur. Uczniowie klas IV-VIII losowali jeden kraj europejski, a następnie przygotowali w wyznaczonym dniu stoisko tematyczne dotyczące tego kraju. Prezentowali flagę, mapę, podstawowe informacje o kraju, ciekawostki, zwroty w danym języku, gadżety, zdjęcia, organizowali quizy oraz częstowali słodkościami. Część klas prezentowała również elementy tradycyjnego stroju prezentowanego kraju.

Dziękuję wszystkim za wspólną zabawę, a szczególnie uczniom, nauczycielom i rodzicom, którzy także włączyli się w przygotowanie wspaniałych stoisk.

Diana Piotrowska

02 października 2023