FESTIWAL JĘZYKÓW OBCYCH

26 września obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. Z tej okazji w dniach 24-26 września odbył się w naszej szkole Festiwal Języków. Celem festiwalu było propagowanie uczenia się języków obcych oraz poznawanie różnych kultur.

Uczniowie klas IV-VIII losowali jeden kraj, a następnie przygotowali w wyznaczonym dniu stoisko tematyczne dotyczące tego kraju. Prezentowali flagę, mapę, podstawowe informacje o kraju, ciekawostki, zwroty w danym języku, gadżety, zdjęcia, organizowali quizy oraz częstowali słodkościami i tradycyjnymi przekąskami. Część klas prezentowała również elementy tradycyjnego stroju z prezentowanego kraju.

Dziękuję wszystkim za wspólną zabawę, a w szczególności uczniom, nauczycielom i rodzicom, którzy włączyli się w przygotowanie wspaniałych stoisk.

Diana Piotrowska

29 września 2024