Festiwal Viva Polonia!
w Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej

W dniach 8 i 9 listopada uczniowie starszych klas naszej szkoły (kl. VI-VIII) wzięli udział w organizowanym już od kilku lat Festiwalu Viva Polonia! Jest to wyjątkowe przedsięwzięcie o charakterze patriotycznym zapoczątkowane 2017 r. w związku ze zbliżającą się setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Jego celem jest promocja szeroko rozumianej kultury polskiej – muzyki, sztuki oraz historii. W ramach festiwalu odbywają się koncerty, wystawy, promocje, wystawiane są też spektakle teatralne. W tym roku Koło Teatralne Improwizacja, działające przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gromniku przygotowało teatralno-filmową adaptację Zemsty A. Fredry.

Widowisko było świetnie przygotowane. Znakomita gra aktorów zasługiwała na uznanie i gromkie oklaski, jakimi hojnie została nagrodzona przez zachwyconą publiczność, a przepiękne stroje z epoki pozwoliły na czas spektaklu przenieść się w do zamku zwaśnionych szlachciców. Na uwagę zasługuje też fakt, że na scenie w doskonałej roli Papkina rozpoznaliśmy naszego absolwenta…

Renata Gadecka

12 listopada 2023