Festiwal Zawodów

Dnia 21 marca nasi uczniowie mieli możliwość uczestniczyć w Festiwalu Zawodów, który odbył się w hali Expo w Krakowie.

Tegoroczny festiwal był wyjątkowy dzięki zaproszonym gościom, wśród których byli uczniowie prezentujący różne zawody zarówno z Polski jaki i z zagranicy. Organizatorzy zapewnili szeroki program zarówno dla młodzieży zwiedzającej stoiska wystawców jak i dla rodziców, którzy mogli uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez doradców zawodowych. Poziom wystawców z roku na rok rośnie. Grupa informatyków prezentowała inteligentne roboty, dziewczyny ze szkół gastronomicznych rzeźbiły w owocach, nakrywały do stołu w rytm muzyki. Branża kosmetyczna zachwycała stylizacjami fryzur i kunsztem manicure. Pojawiły się również artystycznie wykonane buty.

Po hali Expo czekały nas warsztaty fizyczne w Miejskim Muzeum Inżynierii. Naszym przewodnikiem okazał się pasjonata historii, który swoimi opowieściami przeniósł nas do roku 1900 i krok po kroku przedstawił historię krakowskiego tramwaju, nawiązując przy tym do potyczek wojennych i politycznych. Warsztat fizyczny polegał na wyznaczeniu przyspieszenia ziemskiego, a dodatkowo dowiedzieliśmy się, na czym polega system mnożenia metodą hinduską. Nasza grupa miała również możliwość uczestniczyć w wyjątkowym koncercie na gitarze klasycznej w wykonaniu pana Mateusza.

Wyjazd do Krakowa pozwolił na rozwijanie kompetencji przedmiotowych z dziedziny fizyki, matematyki oraz lepsze przygotowanie do wyboru dalszej ścieżki kształcenia.

Katarzyna Hołda

21 marca 2019