Finał powiatowy w drużynowej lidze lekkoatletycznej dziewcząt i chłopców

Dnia 27 kwietnia odbył się finał powiatowy w drużynowej lidze lekkoatletycznej dziewcząt i chłopców. Gminę Ciężkowice reprezentowały zespoły z naszej szkoły. Do rywalizacji stanęło 6 szkół: Ciężkowice, Gromnik, Pleśna, Tuchów, Wola Rzędzińska i Zakliczyn. Obydwie nasze drużyny odniosły sukces, zajmując miejsca nagradzane pamiątkowymi pucharami. Dziewczęta uplasowały się na 4, a chłopcy na 2. pozycji. To jednak nie koniec naszych sukcesów na tych zawodach. W klasyfikacji indywidualnej srebrny medal zdobył Wiktor Stanuch w skoku w dal, natomiast Nina Wojtaczka w biegu na 300 metrów wywalczyła złoto. Następny sukces przyszedł w sztafecie 4x100 metrów, w której chłopcy zdobyli 3. miejsce.

Naszą szkołę reprezentowali:

dziewczęta: Malwina Ablewicz, Paulina Ciepielowska, Justyna Gąsior, Anita Gomułka, Klaudia Kanigowska, Wiktoria Niziołek, Julia Rutka, Emilia Szybowska, Ada Uznańska, Natalia Wilga, Nina Wojtaczka.

chłopcy: Kamil Ciochoń, Kacper Dziuban, Szymon Gucwa, Nikodem Gut, Igor Kotul, Oliwier Nędza, Mateusz Oczkowski, Wiktor Rutka, Szymon Sajak, Adrian Słowik, Wiktor Stanuch, Maksymilian Śliwa, Piotr Waśniowski, Filip Wiejaczka.

Michał Cieśla

29 kwietnia 2023