Finaliści XVIII edycji

Ogólnopolskiego Konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski

Dnia 16 listopada 2018 r.   dziewięcioro  uczniów naszej szkoły wzięło udział w etapie szkolnym ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.  W ramach konkursu uczniowie rozwiązywali zadania testowe z geografii, biologii, ekologii, wykazywali się znajomością 126 parków krajobrazowych Polski, rozpoznawali chronione gatunki roślin zwierząt, rozpoznawali pospolite rośliny oraz pracowali z mapą topograficzną regionu.  Wyłoniona czwórka: Kacper Kamiński klasa III b,  Aleksandra Dziuban klasa III b,  Kaja Wojtaczka klasa III c, Mikołaj Zabawski  klasa VII b, reprezentowała szkołę  szkołę 14 grudnia 2018 r.  na etapie gminnym zdobywając, tam kwalifikacje do etapu  międzypowiatowego. Dnia 21 lutego  2019 r. nasi uczniowie zwyciężyli w eliminacjach międzypowiatowych. W kolejnym etapie, który odbył się  26 kwietnia 2019 r. w Krakowie  nasza  drużyna okazała się najlepsza w  Małopolsce. W etapie ogólnopolskim, który odbył się 6 czerwca 2019 r. w Warszawie uczniowie ulokowali się na 7. pozycji, zdobywając tytuł ogólnopolskiego finalisty.

Opiekun dydaktyczny

Małgorzata Bajorek