Finalistka Marysia

Maria Miłkowska, wzorem ubiegłego roku, znów odniosła sukces. Wzięła udział w Małopolskim Konkursie Historycznym i uzyskała tytuł finalisty. Na najwyższym szczeblu wojewódzkim osiągnęła wynik 91%. Do pełnego sukcesu - tytułu laureata zabrakło jej zaledwie jednego punktu.

Wynik uczennicy wskazuje na jej niezwykle bogatą wiedzę, bowiem w tym roku wiodący temat konkursu dotyczył innego okresu niż w roku poprzednim. Tym razem Marysia zmierzyła się z Polską Piastów. Oczywiście musiała wykazać się też wiadomościami z innych okresów dziejów.

Uczennica kończy obecnie szkołę, mając na swoim koncie kilka sukcesów w dziedzinie historii.  Niezwykłe zdolności i wyjątkowa pracowitość Marysi zaowocowały już wcześniej w innych (poza MKH) konkursach:

- w klasie V zajęła premiowane V miejsce w międzypowiatowym konkursie Konstytucja 3 maja. Czasy stanisławowskie w Gorlicach;

- w klasie VI – II miejsce w międzypowiatowym konkursie  Rozwinąć skrzydła – pamiętając o przeszłości w Łużnej.

Życzymy Marysi dalszych sukcesów, a przede wszystkim satysfakcji z podejmowanych działań.

Opiekun dydaktyczny: Marta Hołda

24 maja 2022