Gminne Igrzyska

Młodzieży Szkolnej w Indywidualnej Lidze LA

Równolegle z gminnymi biegami przełajowymi 26 września rozegrano zawody indywidualnej ligi lekkoatletycznej. Zawodnicy rywalizowali w trzech konkurencjach rozgrywanych dla chłopców i dziewcząt. Wszystkie konkurencje licznie reprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Ciężkowicach. Bieg sprinterski rozegrano na dystansie 50 metrów. Drugie miejsce zajął w nim Krystian Banaś, a trzecie Bartłomiej Kapałka. Również trzecie miejsce zajęła najlepsza z naszych dziewcząt, Julia Kras. W skoku w dal dziewcząt nasze uczennice zajęły dwa pierwsze miejsca. Ze złotego medalu cieszyła się Anna Zych, która w końcowym rozrachunku wyprzedziła Matyldę Hołdę. Wśród chłopców w tej konkurencji najlepszym okazał się reprezentujący nasza szkołę Krystian Banaś. Złote medale w pchnięciu kulą również zdobyli nasi uczniowie. Najlepszą w rywalizacji dziewcząt okazała się Patrycja Ablewicz, a wśród chłopców zwyciężył Jakub Majcher. Biorąc pod uwagę osiągnięcia uczniów Szkoły Podstawowej w Ciężkowicach, zawody należy uznać za udane.

Pełna lista reprezentantów SP Ciężkowice: Anna Zych, Matylda Hołda, Gabriela Skrabska, Patrycja Ablewicz, Alicja Gąsior, Natalia Skrobisz, Julia Kras, Anna Maciaszek, Krystian Banaś, Bartłomiej Kapałka, Kamil Gąsior, Paweł Korcik, Tomasz Postawa, Mateusz Mierzwa, Mikołaj Zabawski, Dawid Dutka, Jakub Majcher, Michał Drzewicz.

Joanna Dziuban

25 września 2019