Gminne Igrzyska Dzieci i Igrzyska Młodzieży Szkolnej
 w Biegach Przełajowych

Po półrocznej przerwie w gminie Ciężkowice  zostało wznowione szkolne współzawodnictwo szkół  w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Imprezą inaugurującą nowy rok sportowej rywalizacji w szkołach były Gminne Biegi Przełajowe. Organizatorzy – Szkolny Związek Sportowy i TKKF Pogórze zdecydowali się przeprowadzić rywalizację w formie zawodów indywidualnych, przeprowadzając jednocześnie punktację drużynową pozwalającą wyłonić szkoły reprezentujące gminę w powiatowych sztafetowych biegach przełajowych. Bardzo dobrze w poszczególnych biegach zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Ciężkowicach. Drużynowo nasza szkoła zwyciężyła zarówno wśród chłopców jak i dziewcząt w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. W Igrzyskach Dzieci pierwsze miejsce zajęli chłopcy, a dziewczęta zostały sklasyfikowane na miejscu drugim również premiowanym awansem do zawodów powiatowych. W klasyfikacjach indywidualnych nasi uczniowie zdobyli większość medali.

Pierwsze miejsca zajęli: Ewelina Maciaszek (IMS bieg wspólny i klasyfikacja w roczniku 2006), Paweł Korcik (IMS bieg wspólny i klasyfikacja w roczniku 2006) Maciej Zięcina (IMS klasyfikacja w roczniku 2007), Ada Uznańska (ID klasyfikacja w roczniku 2009), Kacper Dziuban (ID bieg wspólny i klasyfikacja w roczniku 2009), Hubert Hołda (ID klasyfikacja w roczniku 2008).

Drugie miejsca: Anna Zych (IMS klasyfikacja w roczniku 2006), Maciej Zięcina (IMS bieg wspólny), Szymon Dziuban (IMS klasyfikacja w roczniku 2007), Bartłomiej Kapałka (IMS klasyfikacja w roczniku 2006), Hubert Hołda (ID bieg wspólny), Wiktor Stanuch (ID klasyfikacja w roczniku 2009), Hubert Bajorek (ID klasyfikacja w roczniku 2008).

Trzecie miejsca: Marcelina Szymańska (IMS klasyfikacja w roczniku 2007), Matylda Hołda (IMS klasyfikacja w roczniku 2006), Bartłomiej Kapałka (IMS bieg wspólny), Jakub Dziodzio (IMS klasyfikacja w roczniku 2007), Hubert Bajorek (ID bieg wspólny), Igor Kotul (ID klasyfikacja w roczniku 2009).

Pozostali reprezentanci Szkoły Podstawowej w Ciężkowicach: Magdalena Woźniak, Małgorzata Bajorek, Julia Dorota Szczerba, Julia Gebert, Wiktoria Niziołek, Emilia Szybowska, Nina Wojtaczka, Julia Gwiżdż, Jakub Choczyński, Mateusz Dziuban, Nikodem Gut, Maksymilian Śliwa, Nikodem Piątek, Damian Ligęza, Hubert Żaba, Krystian Hołda, Janusz Dyl.

Joanna Dziuban

28 września 2020