Gminne Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Szachach

Jedną z dyscyplin znajdujących się w kalendarzu sportowego współzawodnictwa szkół Szkolnego Związku Sportowego są szachy. Właśnie w tej grze 7 listopada zostały rozegrane gminne zawody w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Na tym etapie rywalizacji zawodnicy i zawodniczki walczyli w turniejach indywidualnych, a klasyfikację drużynową stworzono na podstawie punktów zdobytych przez czworo zawodników z danej szkoły, wśród których była przynajmniej jedna dziewczynka.

W obu kategoriach wiekowych liczne reprezentacje wystawiła Szkoła Podstawowa w Ciężkowicach. Ilość zawodników z naszej szkoły poszła w parze z jakością, bowiem we wszystkich klasyfikacjach indywidualnych nasi uczniowie zajęli pierwsze miejsca. W Igrzyskach Dzieci dziewcząt wygrała Łucja Dziuban przed Natalią Szymańską i Leną Padoł, a wśród chłopców najlepszym był Bartosz Szymański. W rywalizacji uczniów starszych zwyciężyła Patrycja Bednarz, a trzecia była Julita Cieśla, natomiast w klasyfikacji chłopców tryumfował Nikodem Gut przed Mikołajem Rusinem. Bardzo dobre wyniki naszych uczniów przełożyły się na zwycięstwa w klasyfikacjach drużynowych i kwalifikację naszych reprezentacji na drużynowe zawody powiatowe.

Oprócz wymienionych wcześniej uczniów w zawodach gminnych naszą szkołę reprezentowali: Igrzyska Dzieci: Natalia Lorek, Stanisław Dziuban, Mikołaj Nowak, Konrad Król, Błażej Gut i Filip Szymański.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej: Patryk Waza, Jakub Gucwa i Szymon Szczerba.

Joanna Dziuban

13 listopada 2023