Gminne Igrzyska Dzieci w Piłce Koszykowej

26 listopada reprezentanci naszej szkoły (dziewczęta i chłopcy) wzięli udział w Gminnych Zawodach Mini Piłki Koszykowej. Zawody te zostały przeprowadzone na Hali Widowiskowo-Sportowej w Ciężkowicach. Do rywalizacji o miano Mistrza Gminy zgłosiły się reprezentacje pięciu szkół: Bogoniowic, Jastrzębi nr 1, Siekierczyny, Zborowic i Ciężkowic. Zawody przebiegły w duchu walki sportowej z zachowaniem zasad fair play. Drużyna naszych chłopców była niepokonana i wszystkie swoje mecze zakończyła zwycięstwami, co zapewniło im tytuł Mistrza Gminy oraz awans do dalszych rozgrywek na szczeblu powiatowym. Dziewczęta natomiast odniosły trzy zwycięstwa nad swoimi rywalkami. Niestety w ostatnim, czwartym meczu uległy drużynie z Jastrzębi 8:16 i w rezultacie zajęły trzecie miejsce.

Naszą szkołę reprezentowali:

Dziewczęta: Martyna Wilga, Patrycja Olchawska, Amelia Głód, Emilia Tabiś, Julia Szczerba, Julia Szybowska, Natalia Bajorek, Marcelina Szymańska, Nina Wojtaczka, Julia Gwiżdż, Anita Gomułka, Magdalena Woźniak, Magdalena Dziuban.

Chłopcy: Jakub Choczyński, Szymon Dziuban, Hubert Hołda, Hubert Żaba, Jakub Dziodzio, Mikołaj Śliwa, Damian Ligęza, Kacper Kachniarz, Kacper Dziuban, Igor Kotul, Patryk Szostek, Karol Król, Konrad Piotrowski, Szymon Librant, Tymoteusz Skowron.

Michał Cieśla

26 listopada 2019