Gminne Igrzyska Dzieci w Tenisie Stołowym

Dnia 17 listopada ciężkowicka Hala Widowiskowo-Sportowa gościła zawodników rywalizujących w gminnych zawodach tenisa stołowego w kategorii Igrzysk Dzieci. Wśród uczestników zawodów znalazła się ośmioosobowa reprezentacja Szkoły Podstawowej w Ciężkowicach. Zawodnicy w pierwszej części zawodów mierzyli się w turnieju indywidualnym rozgrywanym systemem do dwóch przegranych. Stawką rywalizacji był tytuł mistrza gminy, a także kwalifikacja do powiatowego szczebla Igrzysk Dzieci. Aby znaleźć się wśród zawodników awansujących do kolejnego etapu, zawodnik musiał w końcowej klasyfikacji zawodów gminnych uzyskać miejsce w pierwszej „czwórce”. Sztuka ta udała się Erykowi Nędzy, który ukończył zawody na trzecim miejscu. Pozostali nasi reprezentanci zostali sklasyfikowani na dalszych miejscach, kończąc przygodę z tenisem stołowym na etapie gminnym. Naszym uczniom nie udało się również przebić w turnieju drużynowym, będącym drugą częścią zawodów. Nasze dziewczęta zajęły w nim czwarte, a chłopcy trzecie miejsce. Kwalifikacje do zawodów powiatowych uzyskały tylko najlepsze drużyny z gminy.

W zawodach naszą szkołę reprezentowali: Nadia Piątek, Anna Miłkowska, Zuzanna Majcher, Oliwia Stanuch oraz Eryk Nędza, Konrad Król, Marcel Ablewicz i Sergiusz Nowak.

Joanna Dziuban

20 listopada 2023