GMINNE IGRZYSKA DZIECI W TRÓJBOJU LEKKOATLETYCZNYM

Dnia 10 maja w Bogoniowicach odbyły się Mistrzostwa Gminy w Trójboju Lekkoatletycznym. Jest to rywalizacja w trzech konkurencjach sportowych (bieg na 60 m, skok w dal z rozbiegu oraz rzut piłeczką palantową). Do rywalizacji zgłosiło się cztery szkoły: Bogoniowice, Ciężkowice, Siekierczyna i Zborowice. Każda szkoła wystawiła reprezentację chłopców i dziewcząt. Po wykonaniu wszystkich prób przez wszystkie zespoły i podliczeniu punktacji reprezentacja naszych chłopców zajęła trzecią pozycję z wynikiem 303 punktów. Dziewczęta natomiast zajęły pierwsze miejsce, uzyskując sumę 512 punktów oraz awans do rozgrywek na szczeblu powiatowym.

Naszą szkołę reprezentowali:

Dziewczęta: Lena Figas, Milena Galas, Zuzanna Kloc, Natalia Lorek, Wiktoria Dziedzina, Małgorzata Gołębiowska, Maja Bućko.

Chłopcy: Filip Gomułka, Kamil Banaś, Szymon Bacia, Nikodem Kwaśny, Konrad Król, Eryk Nędza.

Michał Cieśla

10 maja 2022