Gminne Igrzyska Młodzieży

Drugie półrocze sportowego roku szkolnego rozpoczęło się od rozegranych 31 stycznia w Ciężkowicach gminnych zawodów siatkówki dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W turnieju pośród sześciu szkolnych drużyn znalazła się reprezentacja Szkoły Podstawowej w Ciężkowicach. W pierwszej fazie zawodów nasz zespół rozegrał grupowe spotkania z SP nr 1 w Jastrzębi i SP w Kąśnej Dolnej. Oba mecze zakończyły się wyraźnymi zwycięstwami naszej drużyny, która z pierwszego miejsca w grupie przystąpiła do kolejnego etapu turnieju. W spotkaniu półfinałowym rywalkami naszej reprezentacji były dziewczęta z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Pławnej. Nasza szkolna drużyna ponownie zaprezentowała dobrą dyspozycję pokonując rywalki w dwóch setach i awansując do turniejowego finału. Tutaj na przeciw stanęły ponownie uczennice z Jastrzębi nr 1, które w meczu półfinałowym okazały się lepsze od koleżanek ze Zborowic. Mecz o pierwsze miejsce w zawodach od początku przebiegał pod dyktando naszych zawodniczek, które nie zwalniając tempa grały coraz pewniej i - co najważniejsze - skutecznie. Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem naszego zespołu, który przypieczętował awans do zawodów powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Na sukces naszej reprezentacji pracowały: Sylwia Baniak, Natalia Chrząszcz, Aleksandra Dziuban, Justyna Gucwa, Katarzyna Mastalska, Klaudia Mucha,  Aleksandra Skrabska, Eliza Trela, Alicja Wiatr Magdalena Wietecha .

Joanna Dziuban

31 stycznia 2019