Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ciężkowicach

Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej

Po dłuższej przerwie spowodowanej zawieszeniem zajęć stacjonarnych w związku z zagrożeniem Covid-19 uczniowie szkół z terenu gminy Ciężkowice powrócili do międzyszkolnej rywalizacji prowadzonej przez Szkolny Związek Sportowy. 8 marca odbyły się gminne zawody Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. W obu kategoriach na starcie rywalizacji stanęły reprezentacje Szkoły Podstawowej w Ciężkowicach  i w obu przypadkach do zawodów przystąpiło po cztery szkolne drużyny. Turniej chłopców zakończył się pełnym sukcesem naszej reprezentacji, która bez straty seta zgromadziła komplet punktów w klasyfikacji dający oczywiście pierwsze miejsce i kwalifikację do powiatowego szczebla zmagań. Nasi chłopcy kolejno pokonali rywali z Kąśnej Dolnej 2:0, Siekierczyny 2:0 i ze SP nr 2 w Jastrzębi 2:0.

Nasze dziewczęta rozpoczęły zawody od porażki 0:2 z uczennicami SP nr 1 w Jastrzębi. Kolejne mecze przyniosły lepszą grę i zwycięstwa z Kąśną Dolną 2:0 i ze SP nr 2 Jastrzębia 2:0 jednak w końcowej klasyfikacji pozwoliło to na zajęcie drugiego miejsca, bez prawa gry w kolejnych etapach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.