Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Koszykówce Dziewcząt

Kolejnymi zawodami sportowego współzawodnictwa szkół organizowanego przez Szkolny Związek Sportowy, w których udział wzięli uczniowie naszej szkoły, były Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w koszykówce dziewcząt rozegrane w Ciężkowicach 30 listopada. Do rywalizacji przystąpiło sześć szkolnych reprezentacji podzielonych w pierwszej fazie na dwie grupy. Nasza drużyna w tej fazie turnieju zmierzyła się z zawodniczkami ze Zborowic i SP nr 1 w Jastrzębi. Oba spotkania zakończyły się zwycięstwami naszych uczennic co dało im pierwsze miejsce w grupie. W spotkaniu półfinałowym rywalkami naszych reprezentantek były uczennice z Kąśnej Dolnej. Również i to spotkanie zakończyło się naszym zwycięstwem dzięki czemu nasz zespół awansował do finału turnieju. Tutaj naprzeciw stanęły dziewczęta z Bogoniowic. Osłabiona brakiem kontuzjowanej w półfinale Oli Skrabskiej nasza drużyna nie dała rady rywalkom i musiała zadowolić się drugim miejscem w zawodach.

W reprezentacji Szkoły Podstawowej w Ciężkowicach występowały: Eliza Trela, Katarzyna Mastalska, Magdalena Wietecha, Aleksandra Skrabska, Wiktoria Janas, Kinga Feć, Justyna Gucwa, Klaudia Mucha, Karolina Pociecha, Martyna Radzik.

Joanna Dziuban

30 listopada 2018