Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym

5 listopada rozegrano gminne indywidualne i drużynowe zawody tenisa stołowego organizowane przez Szkolny Związek Sportowy i zaliczane do Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Wśród reprezentacji sześciu szkół znaleźli się uczniowie Szkoły Podstawowej w Ciężkowicach. W turnieju indywidualnym dziewcząt wystąpiły cztery nasze uczennice walczące o tytuł mistrzyni gminy oraz awans do zawodów powiatowych. Mistrzostwo gminy trafiło w ręce zawodniczki z Jastrzębi, a sukcesem naszej szkoły były kwalifikacje do kolejnego etapu Marceliny Szymańskiej i Julii Szybowskiej, które w zawodach zajęły odpowiednio trzecie i czwarte miejsce. Poza „czwórką” sklasyfikowano Martynę Szarek i Martynę Wilgę.
Czterech uczniów naszej szkoły w rywalizacji chłopców walczyło o takie same cele jak dziewczęta. Turniej zdominowali chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jastrzębi. Mimo to do powiatowego półfinału udało się zakwalifikować naszemu reprezentantowi Jakubowi Choczyńskiemu sklasyfikowanemu na czwartym miejscu. Jakub Dziodzio, Hubert Hołda i Hubert Żaba przygodę z tenisem stołowym zakończyli na etapie gminnym.
W turniejach drużynowych nasze dziewczęta zajęły miejsce drugie, chłopcom natomiast przypadło miejsce piąte.

Joanna Dziuban

05 listopada 2021