Gminne Szachowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży

Szachy są jedną z dyscyplin ujętych w kalendarzu zawodów Szkolnego Związku Sportowego, dlatego też 8 listopada w Ciężkowicach zostały rozegrane Gminne Szachowe Igrzyska Dzieci    i Młodzieży. Do rywalizacji przystąpiło łącznie 31 zawodników i zawodniczek reprezentujących cztery szkoły z terenu gminy Ciężkowice. Wszyscy uczestnicy zawodów mierzyli się w jednym turnieju rozgrywanym systemem szwajcarskim kontrolowanym na dystansie 7 rund. Po rozstrzygnięciach w ogólnej klasyfikacji końcowej dokonano oddzielnych klasyfikacji dla dziewcząt i chłopców w dwóch kategoriach wiekowych. Zsumowano także punkty zdobywane przez najlepsze czwórki z danej szkoły, aby wyłonić reprezentantów gminy na zawody powiatowe rozgrywane w formie drużynowej. Zawody okazały się udane dla uczniów naszej szkoły. Zarówno w Igrzyskach Dzieci jak i Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Szkoła Podstawowa w Ciężkowicach zwyciężyła w klasyfikacji drużynowej. Indywidualnie zwycięzcą turnieju w grupie starszej został Bartosz Popiela, a najlepszą wśród dziewcząt w tej kategorii okazała się Matylda Hołda. W Igrzyskach Dzieci ze złotym medalem zmagania ukończył Karol Król, a na kolejnych miejscach sklasyfikowano Huberta Hołdę i Szymona Dziubana.

Oprócz wymienionych w zawodach naszą szkołę reprezentowali: Kacper Dziuban, Szymon Gniadek, Igor Kotul, Hubert Szewczyk, Julia Szybowska, Mikołaj Zabawski i Anna Zych.

Janna Dziuban

08 listopada 2019