Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej
Let’s sing in English!

Dnia 21 listopada 2018 roku odbył się Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej pod honorowym patronatem Burmistrza Gminy Ciężkowice - pana Zbigniewa Jurkiewicza oraz Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Przesłuchania odbyły się przed 5 - osobowym jury w składzie: pani Ewelina Szybilska - sopran, solistka Opery Śląskiej, nauczyciel śpiewu Szkoły Muzycznej I stopnia w Domosławiach, pani Katarzyna Zych - dyrektor Miejsko Gminnej Biblioteki Publicznej w Ciężkowicach, pani Anna Zagała - dyrektor Administracji Samorządowej Placówek Oświatowych, pani Aneta Ramian - nauczyciel języka angielskiego oraz pan Szczepan Słowik – gitarzysta, przedstawiciel Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice.

Szanowne jury po burzliwych obradach zdecydowało przyznać:

w kategorii klas I-III

I miejsce – Julia Laska (SP Ciężkowice)

II miejsce – Natalia Kloc (SP Siekierczyna z filią w Falkowej)

III miejsce – Weronika Kiełbasa (SP nr 2 Jastrzębia)

Dyplom za dostarczenie słuchaczom wielu wrażeń otrzymała Kinga Nosal (SP Kąśna Dolna)

w kategorii klas IV-VI

I miejsce – Karolina Kutypa (SP Kąśna Dolna)

II miejsce – Oliwia Kuropatwa (SP Bruśnik)

III miejsce – Agata Pilch (SP Bogoniowice z filią w Kipsznej)

Dyplom za entuzjazm na scenie oraz nagrodę specjalną za najlepszą poprawność językową - Emilia Tabiś (SP Ciężkowice) Dyplom za wyjątkową muzykalność - Justyna Ciepielowska (Niepubliczna SP Pławna) Dyplom za talent i barwę głosu - Martyna Jurkiewicz (SP nr 2 Jastrzębia) Dyplom za uśmiech, radość i energię - Julia Gucwa (SP Zborowice)

Dyplom za energię bijącą ze sceny- Mateusz Gnutek (SP Siekierczyna z filią w Falkowej) Dyplom za dostarczenie słuchaczom wielu wrażeń- Filip Jurkiewicz (SP nr 1 Jastrzębia)

w kategorii klas VII, VIII i III GIM

I miejsce – Magdalena Chudzik (SP Zborowice)

II miejsce – Laura Karpińska (SP Bruśnik)

III miejsce – Ewelina Maraś (SP nr 1 Jastrzębia)

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy sukcesów. Gratulujemy rodzicom, dyrektorom szkół, opiekunom i wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu młodych artystów.

Dziękujemy Burmistrzowi Gminy - panu Zbigniewowi Jurkiewiczowi, Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej oraz panu Marcinowi Piotrowskiemu, którzy ufundowali atrakcyjne nagrody i przyczynili się do organizacji całego wydarzenia.

Aldona Król

21 listopada 2018