Góra Grosza

W dniach od 1 listopada do 31 stycznia odbyła się w naszej szkole wielka zbiórka pieniędzy w ramach ogólnopolskiej akcji Góra Grosza. Jest to akcja o charakterze dobroczynnym, a jej głównym celem jest zbieranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się w domu rodzinnym.

Uczniowie naszej szkoły chętnie się do tej akcji przyłączyli. W ten sposób wsparli Towarzystwo Nasz Dom, a tym samym pomogli swoim rówieśnikom w całej Polsce, którzy nie mają szczęścia dorastać wśród najbliższych. Po zakończeniu akcji przyszła pora na podliczenie wszystkich pieniędzy wrzuconych na przestrzeni tych kilku tygodni do klasowych skarbonek. Uczniowie klas I-VIII zebrali łącznie 23 804 sztuk monet. Pierwsze miejsce zajęła klasa IV a, która zgromadziła 6356 sztuk monet, drugie miejsce należy do klasy III b, a trzecie do klasy V a.

Zebrane środki zostały przesłane na adres wskazany przez organizatora.

Krystyna Żaba

Beata Bieniek