I Rajd Krainy Podkowca

Dnia 31 maja w przeddzień Dnia Dziecka uczniowie klasy VI i VII b wzięli udział w I Rajdzie Krainy Podkowca. Rajd był współorganizowany przez Polskie Towarzystwo Przyjaciół Przyrody Pro Natura oraz przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego.

Wyruszyliśmy sprzed kościoła w Paleśnicy, a potem przez okolice Jamnej dotarliśmy do Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Jastrzębi. Przeszliśmy pieszo około 8 km. W wędrówce  wśród lasów i skał pogórza towarzyszył nam pan Piotr Firlej – przewodnik sudecki i członek Polskiego Towarzystwa Przyjaciół Przyrody Pro Natura, który w bardzo atrakcyjnej formie opowiadał o życiu, zwyczajach i występowaniu nietoperzy.

Na zakończenie uczestnicy otrzymali drobne upominki, a cała grupa – dyplom uczestnictwa.

Rajd był ciekawą i pouczającą formą spędzenia czasu, a także okazją do sprawdzenia swoich fizycznych możliwości.

Renata Gadecka

03 czerwca 2022