Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ciężkowicach

Igrzyska Dzieci i Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Szachach

8 listopada w Ciężkowicach rozegrane zostały gminne zawody szachowe Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zawody miały charakter indywidualny, choć były gminnymi kwalifikacjami do powiatowego turnieju drużynowego. Do rywalizacji przystąpili uczniowie z czterech szkół, rozgrywający swoje pojedynki w dwóch kategoriach wiekowych. Dodatkowo organizatorzy przeprowadzili oddzielne klasyfikacje dziewcząt i chłopców. Dobrze w zawodach zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Ciężkowicach. Nasza starsza  drużyna  wygrała klasyfikację zespołową, uzyskując awans do kolejnego etapu. Sztuka ta nie udała się naszym młodszym szachistom, którzy musieli zadowolić się drugim miejscem. Indywidualnie wśród dziewcząt z roczników 2007 i 2008 nasze zawodniczki zgarnęły wszystkie medale. Wygrała Julia Szybowska przed Anitą Gomułką i Emilią Szybowską. Piąte miejsce w tej klasyfikacji zajęła Julia Kapałka. W klasyfikacji chłopców starszych zwyciężył Karol Król, a miejsca poza podium zajęli: Hubert Hołda, Wiktor Rutka, Adrian Słowik i Hubert Żaba.
W Igrzyskach Dzieci najlepsza wśród dziewcząt okazała się Julia Rutka, a na miejscu trzecim zawody ukończyła Natalia Szymańska. Dalsze miejsca zajęły Natalia Lorek i Lena Figas. Miejsca na podium nie udało się zająć żadnemu z naszych chłopców młodszych. Najbliżej celu był Kacper Dziuban sklasyfikowany ostatecznie na miejscu czwartym. Igor Kotul i Błażej Gut ukończyli zawody na nieco niższych pozycjach.